Verwachting voor vandaag en morgen
Vannacht is het zwaar bewolkt met af en toe (mot)regen. In het noorden en noordoosten kan het daardoor plaatselijk verraderlijk glad worden als gevolg van ijzel. Elders verdwijnt de gladheid. Lokaal komt er mist voor. De minimumtemperatuur varieert van -2°C in het noorden tot +5°C in het zuiden. De wind draait naar zuid tot zuidoost en is zwak tot matig.
In de loop van de ochtend verdwijnt de gladheid ook in het uiterste noordoosten. De rest van de dag is het zwaar bewolkt, met een enkele opklaring. Het blijft op de meeste plaatsen droog, pas in de loop van de middag gaat het in het zuiden regenen. De maxima lopen uiteen van +2°C in het uiterste noordoosten en 9°C in het zuidoosten. De wind is overwegend zuidoost en matig.
Aan het begin van de nacht naar dinsdag valt er in het noorden af en toe regen of motregen. Later in de nacht valt er in het zuiden en zuidoosten regen. Elders zijn er opklaringen aanwezig die geleidelijk noordwaarts trekken en waarin mist kan ontstaan. De minima lopen uiteen van 3°C in het uiterste noordoosten tot 6°C in het zuidoosten. De wind waait uit richtingen tussen zuid en zuidoost en is zwak, aan zee en op het IJsselmeer matig.
Dinsdagochtend is het bewolkt en zijn er perioden met regen of motregen. Aan het begin van de middag wordt het van het zuidwesten uit tijdelijk droog en is de zon even te zien. Later in de middag en avond trekken er regenbuien van west naar oost over het land. Aan het einde van de avond wordt het van het westen uit weer droger. De maxima lopen uiteen van 6°C in het noorden tot 10°C in het zuiden. De wind draait in de loop van de dag naar west en neemt toe naar vrij krachtig, aan zee en op het IJsselmeer naar krachtig, mogelijk hard, 6-7 Bft. (Bron: KNMI)
Uitgifte: 27/12/2021 00.42 uur LT
