Orkest Phion brengt met openluchtconcert Symphonic Summer dell’Italia zwoele sferen

Enschede – Orkest Phion verandert op vrijdagavond 4 juli de Oude Markt in Enschede voor één avond in een sfeervol Italiaans plein. Onder de titel Symphonic Summer dell’Italia brengt zij een zomers openluchtconcert vol Italiaanse passie, drama en melodie. Dirigent Nathanaël Iselin leidt het orkest in een kleurrijk programma dat klassieke grootmeesters als Verdi en Puccini met filmische compositie van Morricone, meeslepende muziek uit Romeo en Julia en hedendaagse Italiaanse hits verbindt.

De avond wordt gepresenteerd door mezzosopraan Karin Strobos die niet alleen het publiek meeneemt door het programma, maar ook zelf enkele aria’s vertolkt. Violiste Adinda van Delft, een van Nederlands grootste jonge talenten, schittert als soliste in dit bijzondere concert. Daarnaast beleven speciaal gecomponeerde werken van studenten van het ArtEZ Conservatorium hun feestelijke première.

Symphonic Summer dell’Italia

  • Datum: vrijdag 4 juli 2025
  • Tijd: 20:30 uur
  • Locatie: Oude Markt, Enschede
  • Gratis toegankelijk

Dirigent Nathanaël Iselin 

De Franse dirigent Nathanaël Iselin is een internationaal onderscheiden dirigent, met prijzen op prestigieuze concoursen zoals de Jorma Panula Conducting Competition en de German Conducting Awards. Zijn achtergrond als slagwerker en zijn muzikale vorming aan topinstituten in Parijs, Zürich en Helsinki geven hem een uitzonderlijk gevoel voor klankkleur. Hij werkte eerder met onder andere het London Symphony Orchestra, het Orchestre National de France en het Iceland Symphony Orchestra, waar hij als Conductor in Residence verbonden was. Iselin woont momenteel in Nederland.

Viooltalent Adinda van Delft

Adinda van Delft (2008) is een veelgevraagd viooltalent met een indrukwekkende staat van dienst. Op jonge leeftijd trad zij op met onder meer het Concertgebouw Kamerorkest, het Noord Nederlands Orkest en het Metropole Orkest. Ook soleerde zij tijdens nationale evenementen als het 5 mei-concert op de Amstel in aanwezigheid van het Koningshuis. Adinda studeert viool aan het Koninklijk Conservatorium bij Vera Beths en combineert haar muzikale carrière met een universitaire studie Klassieke Talen.

Mezzospraan Karin Strobos

Mezzosopraan Karin Strobos verwierf landelijke bekendheid door haar droomdebuut bij De Nationale Opera in Der Rosenkavalier onder leiding van Sir Simon Rattle. Ze was jarenlang verbonden aan het Aalto-Musiktheater in Essen en trad op in hoofdrollen bij Opera Zuid, de Nederlandse Reisopera en diverse Europese operahuizen. Karin is daarnaast actief als solist bij vooraanstaande Nederlandse orkesten en is een veelgevraagd kamermusicus.

Over Orkest Phion 

Orkest Phion is het symfonieorkest van Gelderland en Overijssel en behoort tot de grootste orkesten van Nederland. Orkest Phion heeft zich gepositioneerd als een veelzijdig en vernieuwend orkest dat ernaar streeft om symfonische muziek toegankelijk te maken voor een breed publiek. Het orkest staat bekend om zijn innovatieve programma’s en samenwerkingen die klassieke muziek combineren met andere genres.

Daarnaast zet Orkest Phion zich in voor muziekeducatie, met speciale programma’s om jongere generaties te enthousiasmeren voor klassieke muziek. Het orkest beschikt bovendien over de Phion Heersink Academy, een opleidingsinstituut waar jonge musici waardevolle praktijkervaring opdoen binnen de dynamiek van het moderne orkestleven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio