Den Haag – De vijf winkelstraten (Kempstraat, Paul Krugerlaan, Hobbemastraat en -plein, Hoefkade en Koningstraat) in de Schilderswijk en Transvaal worden opgeknapt. Ook in de Vaillantlaan en de promotie van de Haagse Markt wordt geïnvesteerd. De gemeenteraad heeft unaniem ingestemd met de plannen hiervoor. Er is 7 miljoen uitgetrokken voor het gebied.
Wethouder Nur Icar (MKB en Participatie): “We hebben deze plannen niet óver, maar mét de wijk gemaakt.” Onder andere de openbare ruimte wordt groener, er komen mooiere gebiedsentrees en vernieuwde gevels en de looproutes en aansluiting tussen de Haagse Markt en de winkelstraten worden verbeterd.
Nur Icar
Icar: “Als wethouder Participatie ben ik er vol voor gegaan om dit met ondernemers, bewoners en andere belanghebbenden samen te doen. Het plan dat er nu ligt, is echt met de stad tot stand gekomen. Hun betrokkenheid is ook voor de verdere uitvoering van het programma ontzettend belangrijk.”
Daarbij blijft participatie een grote rol spelen in de Schilderswijk en Transvaal. “Er zijn veel verschillende partijen van betekenis voor het gebied. Van bewoners en ondernemers tot het bedrijfsleven, het onderwijs en de woningbouwcorporaties. We blijven continu met elkaar in gesprek om te kijken hoe ieder vanuit zijn rol een bijdrage kan leveren”, zegt Icar.
Schilderswijk en Transvaal dynamische en diverse wijken
In de Schilderswijk en Transvaal wonen bijna 50.000 inwoners met 125 verschillende culturele achtergronden. De vijf winkelstraten bieden werkgelegenheid en zijn belangrijk voor de economie van de wijken, maar er zijn ook uitdagingen, zoals de bereikbaarheid van het gebied en de beperkte organisatiegraad van ondernemers. Verder is er vraag naar activiteiten en evenementen en is de wens voor een schoon gebied groot. Ook de uitstraling van de openbare ruimte en de onderlinge verbinding tussen de Kempstraat, Hobbemastraat, de Haagse Markt en de Paul Krugerlaan kunnen verbeterd worden.
Icar: “Ik ken de kracht van dit gebied. Het is enorm mooi om te zien hoeveel ondernemerschap, diversiteit en levendigheid hier is. En er zijn zoveel verschillende culturen. Met de plannen die er nu liggen, gaan we ervoor zorgen dat die kracht ook zichtbaar wordt en dat dit gebied de aandacht krijgt die het verdient.”
De volledige plannen vindt u hier.

Jaja, miljoenen investeren noemen ze dat. Het is gewoon om de boel daar rustig te houden zodat er geen overlast komt. Want daar spelen dingen zich af wat het daglicht niet mag zie en wat god niet mag weten. Nee het echt niet investeren leuk woord maar nee. Andere buurten lopen op hun tanden. Neem Bouwlust dat is in 10 jaar heel hard achteruit gegaan echt heel hard. Ook Moerwijk Laak en andere zullen volgen want de gemeente en de handhaving doen er niks tegen te handhaven niet zijn gewoon te ja voorzichtig laten we maar zeggen. Het is een puinzooi in deze stad geworden. En zie het hard achteruit gaan omdat ja politie en die handhaving niks doen. En dan zogenaamd investeren jaja.