23.1 C
De Bilt

Kelderfest 2026, ondergronds festival in Deventer

Deventer – Op zaterdag 7 maart 2026 vindt een nieuwe editie van Kelderfest plaats. Tijdens dit tweejaarlijkse festival openen ondergrondse locaties in de binnenstad van Deventer voor één avond hun kelderdeuren. Ruim vijftien historische plekken worden tot unieke podia voor muziek, kunst, spoken word en theater omgetoverd. 

Ondergrondse locaties voor Kelderfest

Kelderfest biedt de mogelijkheid om onbekende of niet voor publiek toegankelijke kelders te bezoeken. Het festival benadrukt het historische karakter van de locaties en toont met programma’s op het gebied van kunst, muziek en cultuur het ondergronds erfgoed van de stad. Daarmee biedt het feest een laagdrempelige manier om kennis te maken met het erfgoed van Hanzestad Deventer.

Tijdens de vijfde editie zijn onder andere de kelders van de oude en nieuwe Bibliotheek, Blikfang, Burgerweeshuis, De Drie Haringen, Museum Geert Groote Huis, Museum De Waag, de Vrijmetselaarsloge en de crypte van de Lebuinuskerk het decor van Kelderfest 2026. De bovengrondse optredens vinden plaats in de Lebuinuskerk, Bergkerk en het Penninckshuis, de verscholen kerk bij de VVV.

Thema ‘Vrouwen van Deventer’

De komende editie staat in het teken van Internationale Vrouwendag. Op zondag 8 maart vindt deze dag plaats en wordt stilgestaan bij de verworven rechten van vrouwen wereldwijd. Kelderfest geeft alvast een voorproefje met verhalen over vijf historische vrouwxn die sterk met Deventer zijn verbonden. Op bijzondere locaties kom je bijvoorbeeld meer te weten over de 14e-eeuwse Lamme van Diesse of de Javaanse Rabina Birnie die in 1880 op de Brink woonde.

Tickets nu verkrijgbaar

In vorige edities werd nog onderscheid gemaakt in een betaald en gratis programma. Voor deze editie is maar één ticket nodig dat toegang geeft tot het volledige programma en de deelnemende locaties. Tickets zijn verkrijgbaar via kelderfest.nl. Het volledige programma wordt de komende weken via de kanalen van Kelderfest bekendgemaakt.

Over de organisatie

Kelderfest wordt georganiseerd door BRUT en Deventer Verhaal in samenwerking met Bibliotheek Deventer, Burgerweeshuis, De Perifeer, Deventer Schouwburg, Events dEVENTer, Kunstenlab, MIMIK, MONDI en Theaterschip en wordt mede mogelijk gemaakt door provincie Overijssel en gemeente Deventer. Met dank aan Blikfang, Deventer Marketing, Galerie KIEK-KUS, Geert Groote Huis, NV Bergkwartier en Vrijmetselaarsloge.  

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio