23.1 C
De Bilt

EYE College opent tweede ISK-vestiging in Capelle aan den IJssel

EYE College heeft op 27 januari jl. officieel haar tweede ISK-vestiging geopend aan de Dakotaweg 71 in Capelle aan den IJssel. Met deze uitbreiding speelt de school in op de sterke groei van het aantal leerlingen dat korter dan twee jaar in Nederland verblijft en intensief onderwijs in de Nederlandse taal volgt.

EYE college

Sinds april 2024 biedt EYE College ISK-onderwijs aan jongeren van 12 tot 18 jaar. In deze Internationale Schakelklassen leren zij de Nederlandse taal en maken zij kennis met het Nederlandse onderwijssysteem. Na hun ISK-periode stromen de leerlingen door naar het reguliere onderwijs, zoals praktijkonderwijs (PrO en PrO+), vmbo, mavo, havo, vwo of mbo.

opent tweede ISK-vestiging in Capelle aan den IJssel. Foto: EYE college
opent tweede ISK-vestiging in Capelle aan den IJssel. Foto: EYE college

Wat begon met één klas, heeft zich in korte tijd ontwikkeld tot een volwaardige ISK-afdeling. Door deze groei ontstond de behoefte aan extra ruimte, wat heeft geleid tot de opening van een tweede vestiging. De nieuwe locatie is tot stand gekomen in nauwe samenwerking met de gemeente Capelle aan den IJssel en het COA en is sinds 12 januari 2026 in gebruik. Het gebouw beschikt over zes theorielokalen en een praktijklokaal.

De feestelijke opening werd bijgewoond door circa 60 genodigden, waaronder vertegenwoordigers van de gemeente, het COA, Zadkine, Koers VO, EYE College, BLICK op onderwijs en natuurlijk de ISK-leerlingen zelf. Wethouder René van Hemert verrichtte samen met Esmée Smit (voorzitter College van Bestuur van BLICK op onderwijs) en Debbie Springvloed (directeur EYE College) de officiële openingshandeling door het lint door te knippen. Met de komst van deze tweede vestiging zet het College een belangrijke stap in het verder versterken van passend en toekomstgericht onderwijs voor nieuwkomers in de regio.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio