Open Bedrijvendag zet ondernemers Krimpen aan den IJssel in de spotlight

Krimpen aan den IJssel – Op zaterdag 28 maart 2026 openen tientallen bedrijven hun deuren tijdens de Open Bedrijvendag. Werkplaatsen, loodsen en kantoren die normaal niet toegankelijk zijn, zijn één dag vrij te bezoeken. “Dit is dé dag waarop je ziet wat onze gemeente in huis heeft,” aldus wethouder Economische Zaken Hugo van der Wal.

Succesvolle eerste editie

Na het succes van vorig jaar was het voor de organisatie duidelijk dat een tweede editie niet kon uitblijven. Voorzitter van de ondernemerskring en daarmee initiatiefnemer Marinus de Vries: “Vorig jaar merkten we hoeveel energie het geeft als bedrijven hun deuren openen en inwoners daadwerkelijk binnenstappen. Je ziet wat er hier dagelijks wordt ontwikkeld en geproduceerd. Dat maakt trots tastbaar.”

Veelzijdig programma Open Bedrijvendag

Met meer dan 100 programmaonderdelen, van demonstraties en rondleidingen tot workshops, laat de tweede editie opnieuw de veelzijdigheid van het lokale bedrijfsleven zien. Het veelzijdige programma loopt van 10.00 tot 16.00 uur, van demonstraties en rondleidingen tot workshops in onder meer techniek, zorg, duurzaamheid en horeca.

“Nieuw dit jaar is het OBDK Plein bij Zalencentrum Stormpolder, ook hier is de gehele dag van alles te doen,” blikt Marinus vooruit. Er zijn demonstraties van onder meer de Koninklijke Marine, politie, ambulance en andere maatschappelijke partners. Het plein fungeert als ontmoetingsplek en vertrekpunt voor de verschillende routes langs deelnemende bedrijven.

Trotse wethouder

“De Open Bedrijvendag laat zien wat er dagelijks achter de schermen gebeurt. Ik nodig iedereen uit om dat zelf te komen ontdekken,” zegt wethouder Hugo van der Wal. “Bedrijven openen hun deuren, inwoners stappen naar binnen. Dat zorgt voor trots, verbinding en nieuwe kansen.”

Iedereen is welkom bij de Open Bedrijvendag Krimpen, de toegang is gratis. Bezoekers kunnen deelnemen aan een winactie. Kijk voor meer informatie hierover, de deelnemers en het programma op www.obdk.nl.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio