Onderzoek naar parkeergarage onder het Nannewiid gestart door De Fryske Marren

De Fryske MarrenHet college van burgemeester en wethouders van gemeente De Fryske Marren gaat de mogelijkheden voor een parkeergarage onder het Nannewiid bij Oudehaske onderzoeken. De garage zou ruimte moeten bieden aan ongeveer 600 auto’s. Daarnaast kan de locatie gebruikt worden voor evenementen, zodat ook buiten het hoogseizoen er plaats is voor activiteiten.

Parkeergarage ook voor verkeersveiligheid

Er ontstaan regelmatig gevaarlijke situaties als er aan weerszijden van de Badweg wordt geparkeerd, bijvoorbeeld als er wordt gezwommen in of geschaatst op het Nannewiid. Met de realisatie van een parkeergarage wordt dit probleem opgelost en heeft dit een positieve bijdrage aan de verkeersveiligheid.

Bovendien is de multifunctionele accommodatie in lijn met de wens om toeristen ook buiten de zomerperiode naar de gemeente te trekken. De ondergrondse ruimte is geschikt voor onder andere markten, sportactiviteiten, concerten en andere evenementen.

Wethouder Jan van Zanden is enthousiast over het plan: “Hoewel we nog in de onderzoeksfase zitten en er nog veel onduidelijk is, is dit een unieke kans om de directe omgeving rondom het Nannewiid nog aantrekkelijker te maken voor inwoners en bezoekers. Door parkeren, recreatie en evenementen te combineren, benutten we de ruimte optimaal.”

Vervolg

Het college heeft de gemeenteraad gevraagd om in te stemmen met het uitvoeren van een onderzoek naar de haalbaarheid van het plan. De kosten voor het onderzoek bedragen ongeveer 500.000 euro.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio