Eemsdelta – Op woensdag 10 juni, tijdens de Nationale Buitenspeeldag, lanceerde de gemeente Eemsdelta officieel de nieuwe digitale speeltuinkaart. Op deze kaart zijn alle speeltuinen en beweegparken binnen de gemeente overzichtelijk terug te vinden. Met behulp van foto’s kunnen kinderen en ouders direct zien hoe een speelplek eruitziet. Daarnaast kunnen kinderen speeltuinen beoordelen met gouden sterren en eenvoudig een melding maken wanneer er iets niet in orde is.
Speeltuinkaart
De kaart is ontwikkeld door JongGOUD, in samenwerking met verschillende collega’s van de gemeente Eemsdelta. Het doel van de kaart is om kinderen te stimuleren meer buiten te spelen en hen een stem te geven over hun speelomgeving.
Wethouder Drenth verrichtte samen met een aantal kinderen de officiële lancering in de Knoll’n Toen in Godlinze. Waarbij een raket werd gelanceerd en een bord onthuld met daarop de QR-code naar de nieuwe speeltuinkaart.
Wethouder Gert Drenth
“Een feestelijkere eerste openingshandeling als wethouder had ik mij niet kunnen wensen. Buitenspelen is ontzettend belangrijk voor kinderen. Met deze speeltuinkaart maken we het makkelijker en leuker om nieuwe speelplekken te ontdekken. Daarnaast vinden we het als gemeente belangrijk dat kinderen kunnen meepraten over hun eigen leefomgeving.
Met de introductie van de speeltuinkaart wil de gemeente Eemsdelta buitenspelen aantrekkelijker en toegankelijker maken voor alle kinderen in de gemeente. Tegelijkertijd helpt de feedbackfunctie de gemeente om speelplekken veilig, leuk en goed onderhouden te houden.
Meer informatie over de kaart is te vinden via eemsdelta.nl/buitenspelen.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.