Meppel werkt samen aan veilige scholen: krachten bundelen voor veilige omgeving jongeren

Meppel – De samenwerking bestaat uit de scholen voor voortgezet onderwijs, mbo en hbo. Het gaat om DCTerra, CSG Dingstede, Greijdanus Meppel, NHL Stenden, Mackayschool en Stad & Esch. Ook Verslavingszorg Noord Nederland, Welzijn MensenWerk en GGD Drenthe doen mee.

Burgemeester Arjen Maathuis: “Het is belangrijk dat jongeren veilig naar school kunnen en zich goed kunnen ontwikkelen. Dat kunnen we alleen samen bereiken. Met deze samenwerking zorgen we dat we problemen eerder zien en sneller kunnen aanpakken. Zo maken we Meppel veiliger voor onze jongeren.”

Problemen op tijd aanpakken

De partijen willen problemen snel herkennen en aanpakken. Denk aan overlast, alcohol- en drugsgebruik, mentale problemen, schooluitval en jeugdcriminaliteit. Door samen te werken en informatie te delen, kunnen zij sneller handelen.                                                         

Meer veiligheid in en rond school in Meppel

Het doel is om scholen en de omgeving daaromheen veiliger te maken. Ook willen de partijen leerlingen en medewerkers weerbaarder maken. Er is aandacht voor fysieke, mentale en digitale veiligheid. Problemen voorkomen is het belangrijkste, maar als het nodig is, wordt er ingegrepen.

Regelmatig overleg

Een belangrijk onderdeel van de samenwerking is het ‘Veilige Schooloverleg’. De partijen komen een paar keer per jaar bij elkaar. Zij bespreken dan signalen en ontwikkelingen. De gemeente zorgt voor de organisatie van deze overleggen.

Samen verantwoordelijk

Met deze samenwerking laten de partijen zien dat zij samen verantwoordelijkheid nemen. Zo zorgen zij voor een veilige en gezonde omgeving. Hier kunnen jongeren in Meppel zich goed ontwikkelen.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio