Openstelling Dorpskerk Ouderkerk aan den IJssel met rondleidingen, demonstraties orgel en expositie

Ouderkerk aan den IJssel – Op zaterdag 15 augustus a.s. is de eeuwenoude Dorpskerk aan de Kalverstaat 1 in Ouderkerk aan den IJssel van 13.30 tot 16.00 uur open. De kerk, een van de twee oudste van Zuid-Holland, kan dan bezichtigd worden.

Nico Holdermans zal aan de hand van allerlei materialen, waaronder veel foto’s, een en ander vertellen over o.a. de geschiedenis van de Dorpskerk, de oude grafkelder en het praalgraf van het geslacht Van Nassau Lalecq, de betekenis van voorstellingen in houtsnij- en marmerwerk (symboliek), het historische Kam-orgel en het busongeluk van 1941 waarbij o.a. drie kinderen van de toenmalige plaatselijke predikant ds. J.G. Woelderink omkwamen.

Demonstratie Kam-orgel Dorpskerk door Nico Holdermans

Verder zal Nico het historische Kam-orgel uit 1854 regelmatig demonstreren en uitleg geven over het instrument. Er kan een  kijkje op de orgelgalerij genomen worden, ook tijdens het spelen.

Op dezelfde tijd is de vlakbij de kerk gelegen Oudheidskamer open. Daar is een boeiende expositie te zien over ‘Winters van Vroeger’, waarbij ook aandacht aan Ouderkerk aan den IJssel wordt besteed.

Iedereen is van harte welkom in de Dorpskerk en de Oudheidskamer!

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio