Oss – Een serieuze work-out en tegelijkertijd iets doen voor een ander? Dat kan vanaf 26 augustus 2026 in bootcamps bij de Scharrelboerderij in Oss. De stichting Sociale Sportschool brengt sporters, kinderen en senioren samen. De oefeningen zijn voor de sporters fysiek uitdagend. Ze worden aangemoedigd en ondersteund door de ouderen die naar vermogen gelijktijdig hun eigen lichte oefeningen doen.
De bootcamps zijn een ideale activiteit op de woensdagmiddag voor kinderen met hun ouders. Ook voor kinderen die naar de BSO van de Scharrelboerderij gaan. Deelnemers kunnen zich opgeven via de agenda op www.socialesportschool.nl Deelname is gratis.
Generaties verbonden
ONS welzijn haalde de Sociale Sportschool naar de gemeente Oss. Na een serie bootcamps op dagbestedingslocatie ‘Bij Ons Achter’ in Geffen starten de bootcamps nu ook bij de Scharrelboerderij in Oss waar naast dagbesteding voor ouderen ook een BSO, peuterspeelzaal en kinderdagverblijf gevestigd is. Het concept van de Sociale Sportschool past heel goed bij De Scharrelboerderij waar generaties met elkaar verbonden worden en iedereen ertoe doet.
Jessica Keijzer Nab en Suzanne Kuijpers van opbouwwerk Maasdorpen: “Het is mooi dat we na een succesvolle lancering in Geffen nu ook in Oss aan de slag gaan met de Sociale Sportschool bij de Scharrelboerderij. We zien dat dit soort initiatieven echt iets toevoegt. Het brengt niet alleen mensen in beweging, maar het is ook een extra manier om mantelzorgers, en nu ook ouders en kinderen, elkaar te laten ontmoeten in een ontspannen omgeving waar ruimte is voor een praatje en onderling contact. Juist die kleine, laagdrempelige momenten maken het verschil. Super dat De Scharrelboerderij ons heeft benaderd en zo enthousiast is om te gaan starten met de Sociale Sportschool.”
Serieuze work-out tijdens bootcamp
De Sociale Sportschool is een landelijk initiatief. Behalve in Oss vinden er ook bootcamps plaats in onder andere Eindhoven, Culemborg, Utrecht, Amsterdam en Zoetermeer.
Het idee voor de bootcamps is bedacht door social designers Sjaak Langenberg & Rosé de Beer: “De jonge sporters krijgen een serieuze work-out tijdens de bootcamps. De oefeningen met lunges, push ups, squats en burpees zijn zo bedacht dat er altijd interactie plaats vindt met de senioren. Zo kan een sporter bij een sit up bijvoorbeeld een high five geven aan zijn oudere sportmaatje. Feel good gegarandeerd! De activiteit is geschikt voor alle senioren ongeacht leeftijd of lichamelijke conditie. Afhankelijkheid van een rolstoel of rollator is geen probleem. De oefeningen zijn zo bedacht dat senioren op hun eigen niveau kunnen meedoen. De jonge sporters aanmoedigen is ook prima. Zo worden ook de lachspieren getraind!”
Bootcampdata
De Sociale Sportschool bootcamps in Oss zijn eens per maand op woensdagmiddagen van 14.30 – 15.30 uur in 2026 op 26 augustus, 23 september en 4 november 2026, en in 2027 op 31 maart, 28 april en 26 mei. De sporters verzamelen vanaf 14.15 uur bij dagbestedingslocatie De Scharrelboerderij, Huizenbeemdweg 53, 5345 HL in Oss. Na afloop van de bootcamp wordt er gezellig nagepraat met koffie en thee.
De Sociale Sportschool bootcamps in Oss worden door ONS welzijn georganiseerd mede dankzij de subsidie van Fonds Welzijn Ouderen Oss.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.