Leek – Speelgroep Leek keert in september terug op de planken met een nieuwe openluchtvoorstelling over de drie musketiers. Na een jaar zonder eigen productie brengt de vereniging op 17, 18 en 19 september Eén voor Allen op Podium Nienoord in Leek. De familievoorstelling is gebaseerd op het bekende verhaal van de drie musketiers, maar krijgt een eigen draai met avontuur, zwaardgevechten en vooral veel humor.
Met nieuwe spelers, vertrouwde gezichten en de jeugdgroep van de vereniging begint Speelgroep Leek daarmee aan een nieuw hoofdstuk. Voor een aantal spelers is het bovendien de eerste keer dat zij samen in een productie op het podium staan.
Drie musketiers of toch vier?
Het verhaal neemt het publiek mee naar Frankrijk, ongeveer vierhonderd jaar geleden. Athos, Porthos en Aramis zijn de ridders waarop de koning vertrouwt wanneer de spanningen aan het hof oplopen. Rond de koning en koningin ontstaan verschillende kampen, allemaal met hun eigen belangen en plannen.
En dan verschijnt d’Artagnan. De jonge durfal wil maar wat graag tussen de grote jongens terechtkomen en blijkt al snel moeilijk weg te denken uit het gezelschap. Daarmee dringt zich vanzelf de vraag op of het beroemde verhaal eigenlijk wel over drie musketiers gaat.
Wie een klassieke en plechtige uitvoering verwacht, kan die verwachting beter bij de ingang achterlaten. Speelgroep Leek kiest nadrukkelijk voor een luchtige benadering. Er wordt gevochten met zwaarden, geruzied, opgeschept en samengewerkt, maar er moet vooral ook genoeg te lachen zijn. Zo willen ze een toegankelijke familievoorstelling neerzetten waarin avontuur en humor elkaar voortdurend afwisselen.
Jong en ervaren samen op het podium
Ook de jeugdgroep van Speelgroep Leek speelt een rol in Eén voor Allen. Jongeren verschijnen in verschillende scènes naast de volwassen acteurs. Daardoor staan nieuwe en ervaren spelers samen op het podium en ontstaat een grote en gevarieerde spelersgroep.
Volgens regisseur Saskia Broertjes levert juist die combinatie veel energie op. „De drie musketiers kent bijna iedereen. Juist daarom is het leuk om er onze eigen draai aan te geven. Er zit avontuur in, maar ook veel humor. En wat deze productie extra bijzonder maakt, is dat nieuwe spelers, vertrouwde gezichten en onze jeugdgroep samen op het podium staan. Die mix zorgt voor veel energie. We zetten samen echt de schouders eronder.”
Nieuwe energie na jaar zonder productie
Het afgelopen jaar gebruikte de vereniging om vooruit te kijken. Nieuwe leden sloten zich aan, terwijl vertrouwde spelers bij de groep betrokken bleven. Daaruit ontstond een grote en enthousiaste spelersgroep die nu samen aan de nieuwe openluchtproductie van de drie musketiers werkt.
De regie is in handen van Saskia Broertjes. Zij regisseerde de afgelopen jaren verschillende toneelproducties in de regio, waaronder het openluchtspektakel Moord te Nienoord. In haar voorstellingen spelen tempo, humor en samenspel een belangrijke rol.
Met nog enkele weken te gaan zijn ook de voorbereidingen buiten het podium in volle gang. De posters liggen klaar en de spelers hopen de bankjes van Podium Nienoord drie avonden achter elkaar te vullen.
Praktische informatie
Voorstelling: Eén voor Allen
Locatie: Podium Nienoord, Landgoed Nienoord in Leek
Speeldata:
- Donderdag 17 september 2026 om 19.30 uur
- Vrijdag 18 september 2026 om 19.30 uur
- Zaterdag 19 september 2026 om 19.30 uur
Kaarten: verkrijgbaar via de website van Speelgroep Leek.
Wie verzekerd wil zijn van een plaats bij de openluchtvoorstelling, wordt aangeraden tijdig kaarten te reserveren.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.