Breda – Een officieel losloopgebied voor honden komt bij de Galderse Meren buiten het recreatieseizoen, van 1 oktober tot 1 april. In het gebied bij parkeerplaatsen P1 en P2 aan de Moerstraat kunnen honden straks vrij bewegen.
Wens voor losloopgebied uit de regio
Met de officiële aanwijzing geeft de gemeente gehoor aan een duidelijke wens uit de regio om honden los te kunnen laten lopen bij de Galderse Meren. De nieuwe losloopplek biedt honden ruimte om te bewegen en geeft hun baasjes een plek om elkaar te ontmoeten.
Wethouder Anja den Braber (Openbare Ruimte): “Veel Bredanaars maken graag met hun hond gebruik van de Galderse Meren zodat hun hond kan rennen en zwemmen. Met dit officiële losloopgebied bieden we honden en hun baasjes deze ruimte én zorgen we voor duidelijke afspraken. Zo blijft het gebied een fijne plek voor iedereen.”
Balans tussen recreatie en natuur
De gemeente Breda kiest bewust voor een duidelijk afgebakend losloopgebied bij parkeerplaatsen P1 en P2. Zo kunnen honden vrij bewegen, terwijl de overlast voor omwonenden beperkt blijft. Ook wordt de ecologische zone rond de Galderse Meren beschermd en houden wandelaars, sporters en gezinnen voldoende ruimte om te recreëren. Zo ontstaat volgens de gemeente een balans tussen de wensen van hondenbezitters, natuurbelangen en de belangen van andere bezoekers.
Buiten het aangewezen losloopgebied moeten honden aangelijnd blijven en geldt de opruimplicht. Hierop wordt actief gecontroleerd.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.