Eemsdelta – Jongeren hebben tijdens de campagne ‘Fix je buurt, drop je idee’ van Jong Eemsdelta tientallen voorstellen ingestuurd om hun omgeving te verbeteren. Op vrijdag 9 oktober werden drie winnende ideeën bekendgemaakt: een Skill Swapping Café in Bierum, een jeugdsoos in Westeremden en een basketbalveldje in Delfzijl-Noord.
Jongeren brengen generaties samen in Bierum
Ireen Boerma uit Bierum bedacht het Skill Swapping Café, waar jong en oud elkaar kunnen ontmoeten en vaardigheden uitwisselen. Ouderen kunnen deelnemers bijvoorbeeld leren bakken, handwerken of klussen, terwijl de jeugd digitale kennis deelt. Het initiatief moet verschillende generaties met elkaar verbinden.
Jens Wierema wil in Westeremden een jeugdsoos beginnen. Volgens hem is het in een dorp niet altijd eenvoudig leeftijdsgenoten te ontmoeten. De komende tijd wordt samen met dorpsgenoten bekeken hoe de ontmoetingsplek vorm kan krijgen.
In Delfzijl-Noord bedacht Jerry Maldonado een basketbalveldje voor de buurt. De gemeente wil het initiatief niet overnemen, maar samen met hen uitvoeren.
Ook andere ideeën krijgen aandacht
De niet-winnende inzendingen worden eveneens bekeken. Het kan gaan om praktische wensen, zoals een bankje voor de jeugd en buurtbewoners. Binnen de gemeentelijke organisatie wordt onderzocht welke ideeën bij bestaande projecten kunnen aansluiten.
Wethouder Gert Drenth zegt: “We willen graag iets doen met de inbreng van jongeren. Jongeren hebben vaak verrassend goede ideeën over wat er beter, leuker of gezelliger kan in hun buurt. Dan moet je niet alleen zeggen dat je naar ze luistert, maar ook laten zien dat je er echt iets mee doet. Hun ideeën zijn het waard om werkelijkheid te worden.”
Gemeente wil jongeren laten meedenken
Jong Eemsdelta is onderdeel van de gemeente en betrekt kinderen bij hun leefomgeving. Dat sluit aan bij de ambitie van Eemsdelta om een kindvriendelijke gemeente te zijn, waar kinderen kunnen opgroeien, meedoen, hun talenten ontwikkelen en gehoord worden.
Drenth zegt: “Het mooie is dat jongeren zelf aangeven wat zij nodig hebben. Wij hoeven het niet voor ze te bedenken. We kunnen ze wel helpen om hun ideeën voor elkaar te krijgen.”
Feestelijke afsluiting van de campagne
De campagne eindigde met een feest voor de deelnemers, met een dj, hapjes en een photobooth. De leukste foto werd beloond met een silent disco voor de jongeren die erop stonden. Jong Eemsdelta gaat nu samen met deelnemers verder met de drie winnende plannen en zo veel mogelijk andere inzendingen.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.