Wapeninleveractie levert 86 wapens en steekvoorwerpen op

Wormerland – Bij de jaarlijkse wapeninleveractie van Zaanstad, Wormerland en Oostzaan zijn 86 wapens en steekvoorwerpen anoniem ingeleverd. Onder de ingeleverde spullen waren messen, zwaarden, wapenstokken en verschillende soorten imitatie- en luchtdrukwapens. Met de actie willen de gemeenten wapenbezit terugdringen en inwoners bewust maken van de risico’s.

Wapeninleveractie maakt risico’s bespreekbaar

Volgens de gemeenten gaat het niet alleen om het aantal ingeleverde voorwerpen, maar ook om het gesprek over wapenbezit. Zo kwam een vrouw met een zak messen naar het politiebureau nadat zij haar kleinkinderen op hun wapenbezit had aangesproken. De messen die zij daarop van hen kreeg, leverde ze tijdens de actie in.

De gemeenten zien dit als een voorbeeld van hoe bewustwording over wapens ook thuis kan beginnen. De ingeleverde voorwerpen worden geregistreerd en ingedeeld naar soort. Daarna worden ze vernietigd.

Vuurwapens vallen buiten de anonieme actie

Vuurwapens konden tijdens deze wapeninleveractie niet worden ingeleverd. Wie een vuurwapen bezit en daarvan af wil, kan via politie.nl contact opnemen met de wijkagent. Die kan helpen een passende en veilige oplossing te bepalen. Het inleveren van vuurwapens kan niet anoniem.

De gemeenten Zaanstad, Wormerland en Oostzaan willen met de inzamelactie bijdragen aan een veiligere leefomgeving en meer bewustwording over de risico’s van wapenbezit.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio