Sluiting garagebedrijf na vondst vuurwapen

Zaandam – Een garagebedrijf aan het Blooksven in Zaandam is vandaag gesloten op last van burgemeester Hamming. Aanleiding is de vondst van een doorgeladen vuurwapen met bijbehorende munitie. Daarnaast zijn twee busjes pepperspray aangetroffen. De politie heeft een 57-jarige man uit Zaandam aangehouden.

Integrale controle garagebedrijf

De vondst werd gedaan tijdens een integrale controle door medewerkers van de gemeente Zaanstad, Politie, Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (ODNZKG) en het Landelijk Informatie Centrum Voertuigcriminaliteit (LIV). ‘Deze controle laat weer zien hoe belangrijk het is dat we samen optrekken tegen ondermijnende criminaliteit’, aldus burgemeester Hamming. ‘In een normaal bedrijf liggen geen wapens. Deze garage is een gevaar voor de openbare orde en is op last van mij daarom direct gesloten.’

Milieuovertredingen

Bij twee andere garagebedrijven werden tijdens de controle diverse milieuovertredingen geconstateerd. De Omgevingsdienst zal daartegen handhavend optreden.

Handhaven

De naleving van wet- en regelgeving geldt voor alle inwoners en ondernemers in de gemeente Zaanstad. Gemeente, Politie, Openbaar Ministerie en andere instanties werken onder het Regionale Informatie- en Expertise Centrum (RIEC) Noord-Holland intensief samen om onregelmatigheden en ondermijning aan te pakken. Veiligheid, leefbaarheid en een gezond ondernemingsklimaat hebben prioriteit en misstanden worden niet getolereerd.

Let op: u reageert op een nieuwssite. Reacties worden eerst door ons gecontroleerd en kunnen openbaar worden weergegeven. Heeft u een vraag over een bericht of wilt u iets persoonlijks delen? Neem dan contact op met de organisatie in het bericht of stuur uw vraag naar onze redactie. Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Door een reactie te plaatsen gaat u akkoord met onze Algemene Voorwaarden en het Privacy- & redactiebeleid.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio