Bij Archeologisch museum Baduhenna in Heiloo staan in september nieuwe activiteit op het programma. Een tijdelijke tentoonstelling over de buitenhuizen en hun beerputten en activiteiten voor de kinderen. De voetstap uit de bronstijd keert na een logeerpartij bij het RMO in Leiden weer terug in het museum. Net op tijd voor de Open Monumenten Dagen, dan is het museum extra geopend op zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur. Toegang is gratis.
Open Monumenten Dagen op 13 en 14 september bij Baduhenna
Het thema voor de jaarlijkse Open Monumenten Dagen is Erfgoed & Architectuur; “Gebouwd om te blijven”.
Bij Archeologisch museum Baduhenna kijken ze naar de Buitenhuizen van Heiloo en de archeologische vondsten van deze bijzondere woonplekken.
Huis Nijenburg, Huize Vrieswijk, het Huis ter Coulster, Huize Ypestein, zomaar wat namen van monumentale buitenhuizen. Bij archeologische opgravingen zijn op deze locaties bijzondere schatten tevoorschijn gekomen. Ze lichten het deksel van de beerputten en krijgen zo een inkijkje in het leven van de bewoners. Wat aten zij, welk serviesgoed gebruikten zij, wat zegt het over hun rijkdom en status.
De voetstap uit de bronstijd die in Zuiderloo werd gevonden is een bijzonder object. Reden voor het RMO Leiden om de voetstap een jaar lang te lenen voor twee prachtige tentoonstellingen. Op 11 september komt de voetstap terug naar Heiloo zodat hij tijdens de Open Monumenten Dagen weer bij Baduhenna in de vitrine is te bewonderen. Komt u ook kijken?
Rabo ClubSupport
Archeologisch museum Baduhenna doet mee met de Rabo ClubSupport actie. Mogen wij weer op uw stem rekenen? De stemperiode loopt tot 23 september. Dit jaar is het doel de aanschaf van gereedschap en materiaal voor de activiteiten met de jeugd.
Baduhenna wil vooral de jeugd kennis laten maken met de archeologie van Heiloo. Onder het motto “archeologie moet je doen” organiseert het museum binnen en buiten activiteiten voor de jeugd. Op zaterdagmiddagen kunnen kinderen in de Doe-Hoek zelf aan de slag met allerlei activiteiten.
De leerlingen van het basisonderwijs maken in het museum kennis met de tijd van de eerste bewoners. Wat aten zij, hoe bereidden zij hun voedsel en welk gereedschap gebruikten zij daarbij. Vuurstenen mesjes om de groente te snijden, een maalsteen voor het graan en een vuurboog om vuur te maken.
Nu willen we een nieuwe maalsteen, goede snijplanken en betere vuurstenen mesjes maken. Daarvoor gebruiken we de opbrengst van de Rabo ClubSupport dankzij uw stem!
Archeologisch museum Baduhenna is open voor bezoek op woensdagochtend van 10.00-12.00 uur en op zaterdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Toegang is gratis. U vindt het museum in Souterrain Willibrordus Business Centrum (Sint Willibrordusstichting), Kennemerstraatweg 464 – 1.34 1851 NG in Heiloo.
