23.1 C
De Bilt

Nederlands kerstdorp voor oorlogshonden in Oekraïne

Amsterdam/Dnipro – In het zuidoosten van Oekraïne verrijst op 9 december een Nederlands kerstdorp. Geen mensen, marktkraampjes of felle verlichting, maar honderd kleine kersthuisjes voor honden die hun eigenaar zijn kwijtgeraakt. In het oorlogsgebied bij Dnipro zorgen twee Nederlandse dierenbeschermers voor een beschutte warme plek tijdens vrieskou, explosies en luchtalarm.

De Nederlandse kersthuisjes worden geplaatst bij dierenopvang Pegasus, waar dagelijks nieuwe ontheemde of gewonde huisdieren worden binnengebracht door Oekraïense militairen. De houten huisjes worden gevuld met stro, dekens en verlicht met kerstlichtjes.

Monika

Eén van de honden die straks een kersthuisje krijgt, is Monika, een teefje van naar schatting zes jaar. Ze werd gevonden in het verwoeste Kramatorsk, vastgeketend naast een omgeslagen hondenhok. Naast haar lagen drie dode puppy’s. Monika was uitgemergeld, haar huid kapotgebeten door teken, haar lijf bedekt met wonden en haar maag gevuld met modder en steentjes, het enige dat ze nog kon eten om te overleven. In het Nederlandse Lucy’s Emergency Animal Hostipal bij de Oekraïense opvang Pegasus, kreeg ze wekenlang medische zorg, infusen, voeding en rust. Nu is ze weer sterk genoeg om te lopen.

Eerste kersthuisjes voor kerstdorp gearriveerd
Eerste kersthuisjes gearriveerd – Foto: House of Animals

Kerstdorp vol warmte

“Monika lag daar in stilte te sterven – en nu krijgt ze een kersthuisje vol warmte,” zegt Karen Soeters van House of Animals en initiatiefnemer van het kerstdorp. “Het is meer dan hout en stro. Het is een tweede kans.” De dierenwelzijnsorganisatie reist op 6 december met twee dierenbeschermers af naar het zuidoosten van Oekraïne. Naast het bouwen van het kerstdorp openen zij er ook een crisiskeuken voor meer dan 2000 (huis)dieren. Hiermee kunnen de lokale verzorgers zelf pap maken en brokken aanlengen met water, meel en havermout zodat ze de maagjes van de dieren langer kunnen vullen.

Huisjeseigenaar

Sinds het begin van de invasie kon House of Animals dankzij Nederlandse en Vlaamse donateurs meer dan 2 miljoen euro aan noodhulp schenken aan de ontheemde en gewonde dieren in de vorm van voedsel, medische zorg, een noodhospitaal, een crisiskeuken en nieuwe verblijven. Mensen die willen helpen om het kerstdorp verder uit te breiden kunnen mede-eigenaar worden van een hondenhuisje. Kijk voor meer informatie op: houseofanimals.nl.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio