5.9 C
De Bilt
maandag, 10 maart 2025

Heropening ’t Nut in Warnsveld door Wimar Jaeger, Jan Bakker en Corno van Renssen

Verenigingen die terug kunnen naar ’t Nut in Warnsveld, naar hun vertrouwde plek, de belangstellende buren, trotse gebruikers – van de wandelgroep tot het Warnsvelds mannenkoor – bij de feestelijke heropening afgelopen zaterdag waren veel blije gezichten te zien. “Het is prachtig geworden”, “Het voelt warm” en “Wat ziet het er fris uit”, klonk het uit de mond van de bezoekers, die Perspectief Zutphen, pandeigenaar David Evekink Stichting en de beheerorganisatie BOG complimenteerden.

Burgemeester Wimar Jaeger sloot de rij felicitaties af. Daarbij stond hij stil bij de onrustige geopolitieke ontwikkelingen. “Juist in deze tijd is er één antwoord het allerbeste: dat we elkaar in kleinere gemeenschappen goed vasthouden. En dat kan hier.”

Renovatie ’t Nut

Ruim een half jaar geleden startten Perspectief-directeur Corno van Renssen en Carel Gaaf van de David Evekink Stichting de grootschalige renovatie met een slag van de sloophamer. Gedurende de werkzaamheden moesten alle gebruikers tijdelijk uitwijken naar andere locaties, zoals de Eekschuur, het gebouw van muziekvereniging Excelsior en het DWK-gebouw. “Iedereen is ontzettend blij dat we weer terug kunnen,” vertelt Jessica Zwier van Vrouwen van Nu. “Het was prima in het DWK-gebouw, maar we hebben gevoel dat we hier horen.” Haar collega Gerda Elshof vult aan: “Het is fris, licht en voelt warm aan.” Elke tweede maandag van de maand houden zij weer in ’t Nut een lezing voor hun 131 leden.

Vanaf komende donderdagmiddag komen de zestig koorleden van Toonkunst Plus ook weer repeteren. “We vinden het fijn om weer terug te gaan, vanwege de hele entourage hier. Het is heel mooi geworden, lekker fris”, vindt Tineke Eelkema van het koor.

Kloppend cultureel hart

Tussen de enthousiaste gebruikers en bezoekers loopt een trotse Corno van Renssen, directeur-bestuurder van Perspectief Zutphen. Hij geniet zichtbaar van de grote opkomst. In zijn openingswoord memoreerde hij het oorspronkelijke doel van ’t Nut bij de oprichting begin vorige eeuw: het welzijn van individuen en de gemeenschap bevorderen. In 1937 werd de toneelzaal aangebouwd en sindsdien groeide ’t Nut uit tot het kloppend cultureel hart van Warnsveld.

Directeur-bestuurder van Perspectief Zutphen, Corno van Renssen, luidt de bel nadat burgemeester Wimar Jaeger en de voorzitter van de David Evekink Stichting, Jan Bakker, de plaquette van 't Nut hebben onthuld
Directeur-bestuurder van Perspectief Zutphen, Corno van Renssen, luidt de bel nadat burgemeester Wimar Jaeger en de voorzitter van de David Evekink Stichting, Jan Bakker, de plaquette van ’t Nut hebben onthuld – Foto: Patrick van Gemert -Zutphens Persbureau

Enkele jaren geleden werd duidelijk dat het gebouw toe was aan een grondige renovatie om toekomstbestendig te blijven. Perspectief Zutphen beschikte niet over de middelen om dit zelfstandig te realiseren. De David Evekink Stichting nam in 2021 het pand over en maakte, samen met andere sponsoren, de renovatie mogelijk. Het resultaat mag er zijn: met behoud van de oorspronkelijke uitstraling is ’t Nut nu energiezuinig, gasloos en beter geïsoleerd.

Daarnaast zijn er extra gebruiksmogelijkheden gecreëerd, zoals nieuwe (vergader)ruimtes op de verdieping en een volledig vernieuwde, uitgebreide keuken. Hierdoor blijft er ruimte voor toneel, dans, ontmoeting, sport, tuinieren en creatieve activiteiten. Van Renssen: “Het doel van ’t Nut, het welzijn van individu en gemeenschap, staat anno 2025 fier overeind.”

Nieuwe initiatieven

Hij verwacht dat de verbeteringen ook nieuwe initiatieven zullen aantrekken. Zo biedt de nieuwe keuken mogelijkheden voor kookworkshops en gezamenlijke maaltijden. Een eerste nieuw initiatief was tijdens de opening al zichtbaar: twee inwoners van Warnsveld, Judith Dingemans en Nienke Dashorst, starten op vrijdag 4 april een ‘Dans en Praat Café’, met ondersteuning van Stichting Cultuur en Contact Warnsveld en Perspectief Zutphen. “Doordat Perspectief de ruimte beschikbaar stelt, kunnen we dit laagdrempelig organiseren,” vertelt initiatiefnemer Dingemans.

Na hun toespraken onthulden Jaeger, Bakker en Van Renssen gezamenlijk een nieuwe plaquette bij de entree. Naast de bestaande plaquette van de oprichting. Van Renssen luidde vervolgens letterlijk een nieuwe tijd in door de bel op de entree te laten klinken. Om vervolgens samen met iedereen het glas te heffen.

’t Nut in Warnsveld is vanaf nu weer volledig in gebruik. Meer weten? Kijk op www.perspectiefzutphen.nl.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio