Soest – Wethouder Annemarieke Weith-Plomp onthult op 25 maart om 14.15 uur de eerste Speelstarter in de gemeente. De Speelstarter is bedoeld om buiten spelen te stimuleren. Twee speelborden worden toegevoegd aan de speeltuinen aan de Varenstraat.
Wethouder Weith-Plomp: ” We weten dat de helft van de kinderen meer wil buiten spelen. Het speelbord zet aan tot het samen spelen, ouder met kind of kinderen samen. Gewoon met (bijna) niets, van high-five-tikkertje tot bokspringen en hinkelen.”
Op een Speelstarter staan zestien spellen
Een groot bord met draairollen aan de onderkant. Met een zwiep aan de draairollen start de Speelstarter. Eén draairol voor de kleurcategorie en één voor het symbool. De combinatie geeft aan welk spel er gestart kan worden. Via een QR-code kunnen de spelers speluitleg krijgen.
2 speelborden
De Speelstarter nodigt uit om samen te spelen. Met twee speelborden en 32 spellen kunnen alle inwoners in de buurt zich buiten vermaken.
De wethouder benadrukt de essentie: “Buitenspelen betekent vooral vrij spelen. Dus als spelers aan de hand van de plaatjes op het bord eigen spellen verzinnen, dan is de missie helemaal geslaagd! Speelplaatsen in de wijk spelen een belangrijke rol in het stimuleren van buiten spelen. Kinderen kunnen er rennen, klimmen, bewegen en er is ruimte om anderen te ontmoeten.“
10 juni is de landelijke Buitenspeeldag ook in Soest
Grote en kleine buitenspelers zijn hierbij uitgenodigd om mee te helpen deze dag onvergetelijke te maken. De landelijke Buitenspeeldag wordt in Soest gevierd bij kinderboerderij Veenweide. Dit jaar gaan ook alle schoolpleinen en 136 andere speelplaatsen, 22 trapvelden en 27 sportvelden open voor meer speelplezier. Inwoners die willen meedenken kunnen dit doen op vrijdag 10 april in het clubhuis van korfbalvereniging Eemvogels. Aanmelden kan via Ellen de Roos via het contactformulier op soest.nl.
