23.1 C
De Bilt

Veiligheidsdag Soest op zaterdag 4 oktober

SoestOp zaterdag 4 oktober 2025 organiseert gemeente Soest de Veiligheidsdag. Veiligheid is voor iedereen belangrijk. Dat begint bij een veilig huis, een veilige straat en een veilige buurt. Werken aan veiligheid doen we samen. Een mooi moment voor inwoners, jong en oud, om kennis te maken met de diensten die zich hier 24 uur per dag mee bezig houden.

Wat valt er te zien en te horen tijdens de Veiligheidsdag?

De Veiligheidsdag is de afgelopen jaren al vaker georganiseerd. Dit jaar is deze extra groot! De voertuigen komen te staan op de Van Weedestraat in Soest. (Op het gedeelte waar ook de markt is). En dat zijn er dit jaar extra veel! Zo komt er bijvoorbeeld een Combat Vehicle van defensie.     

Verschillende veiligheids- en hulpdiensten presenteren zich. Zoals de politie, brandweer, handhaving en diverse onderdelen van defensie. Maar ook Stichting Inzet Reddingshond, Rijkswaterstaat, Prorail, de Wensambulance Utrecht, Dierenambulance en het Veteranensearchteam zijn aanwezig. Er zijn verschillende demonstraties, ook met voertuigen.

Wat valt er te beleven voor kinderen?

  • Kinderen gaan op ontdekking met een speurtochtkaart langs alle voertuigen. Aan het einde krijgen ze een echt ‘Veiligheidsdiploma’.
  • Demonstraties
  • Brand blussen
  • Mobiel media lab en een escaperoom (politie) (educatie en spel) 
  • Voorlichtingscontainer brandveilig wonen (brandweer)

Burgemeester Rob Metz:

“De veiligheidsdiensten zijn onmisbaar. Ze dragen bij aan een veilige leefomgeving waarin mensen zich vrij kunnen bewegen en hun dagelijks leven leiden. Ze presenteren zich voor u als inwoner op de Veiligheidsdag. Komt u ook kijken? Via demonstraties laten ze u zien hoe ze te werk gaan. Er zijn niet alleen betaalde werknemers bij de organisaties, maar ook een boel vrijwilligers uit Soest en Soesterberg. Misschien vindt u dit ook wel interessant? Een werkveld met impact!”

Kom op de fiets naar de Veiligheidsdag als dat kan!

We vragen u, wanneer dat kan, op de fiets te komen. Dit vanwege de verwachte drukte.

  • Datum: zaterdag 4 oktober 2025
  • Tijd: 10:00 uur – 16:00 uur 
  • Locatie: Van Weedestraat Soest (tussen de Stadhouderslaan en de rotonde op de Burg. Grothestraat)

Toegang is gratis en aanmelden is niet nodig. Is het op een bepaald moment van de dag heel druk? Kom dan later op de dag terug.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio