IJmuiden – Do, Desray, Glenda Peters en Niels Geusebroek staan woensdagavond 10 september 2025 op het podium van het Haventheater in IJmuiden tijdens een concert rond Wereld Suïcide Preventie Dag. Het concert ‘Je bent niet alleen’ brengt muziek, troost, herinnering en verbondenheid voor iedereen die iemand mist of geraakt is door het thema suïcide.
Het concert, georganiseerd door Stichting Nooit Voorbij, brengt muziek en persoonlijke verhalen samen. Die avond wordt ook het boek Toen jij de stilte vond gelanceerd. Hierin vertellen ouders over het verlies van hun kind door suicide of euthanasie vanwege ondraaglijk psychisch lijden.
Pleun
Eén van die verhalen is van Lucille, moeder van Pleun. “Als peuter en kleuter zat Pleun vol energie en levenslust,” vertelt ze. “Maar tijdens haar schooltijd werd het steeds moeilijker. Vooral op de middelbare school werd ze gepest, uitgelachen en buitengesloten. Leraren grepen niet in, soms lachten ze zelfs mee. In haar afscheidsbrief schreef Pleun dat het pesten de hoofdreden was voor haar slechte gevoelens en uiteindelijke keuze.”
Haventheater in IJmuiden
Het concert Je bent niet alleen vindt plaats op woensdag 10 september 2025 in het Haventheater in IJmuiden. De deuren gaan open om 18.45 uur, het programma begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 22.15 uur, inclusief een korte pauze.
