Uitslag scholenverkiezing bekend

Afgelopen woensdag 18 februari vonden op 18 basisscholen in Assen de scholenverkiezingen plaats. Met deze scholenverkiezingen werd aandacht gevraagd voor de komende gemeenteraadsverkiezingen en maakten de leerlingen kennis met de lokale politiek en leerden zij waarom het belangrijk is om je stem uit te brengen.

Scholenverkiezing

Leerlingen uit de bovenbouw, groepen 6,7 en 8 brachten hun stem uit. Daarvoor hadden zij van alle 13 deelnemende politieke partijen verkiezingsposters gekregen met daarop 5 speerpunten die de partij belangrijk vindt voor kinderen in de gemeente Assen.  Aan de hand van deze speerpunten kozen de leerlingen de partij waarop ze hun stem wilden uitbrengen. Dit stemmen vond plaats in een op school ingerichte hoek met daarin een echt stemhokje en een speciaal voor deze verkiezingen gemaakt stembiljet.

Wethouder Rasker kwam langs op basisschool Het Krijt om samen met de kinderburgemeester Felice Engberts de stembus officieel te sluiten. Alle deelnemende scholen hadden tot vrijdag middag 20 februari 13:00u de tijd om hun uitslag door te geven

Uit de gezamenlijke telling blijkt dat D66 met 215 stemmen de winnende partij is van de scholenverkiezingen in Assen. De SP volgt met 135 stemmen en de VVD kreeg 108 stemmen.

De scholenverkiezingen gaven hiermee het startsein voor de verkiezingscampagne voor de gemeenteraadsverkiezingen. Deze worden gehouden op woensdag 18 maart

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio