Breda – Minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) bracht op maandag 1 december een werkbezoek aan Breda. Aanleiding is de recente toekenning van €24,5 miljoen rijksbijdrage voor de ontwikkeling van het nieuwe stadsdeel ’t Zoet. Met deze impuls komt de totale bijdrage van het Rijk voor CrossMark en ’t Zoet op ruim €101 miljoen. Dit onderstreept het belang van deze gebiedstransformatie: een unieke kans om op steenworp afstand van de binnenstad een duurzame, inclusieve en levendige stadswijk te realiseren.
Bezoek Mona Keijzer
De minister is ontvangen door wethouders Eddie Förster (Stedelijke Ontwikkeling) en Arjen van Drunen (Wonen) in het multifunctionele complex 5Tracks in het Stationskwartier. Daarna heeft ze een wandeling gemaakt langs het Spoorpark, ’t Zoet en het Havenkwartier, met een afsluitend bezoek aan de erfgoedhal Backer & Rueb. Op 18 november is Amvest daar gestart met de verkoop van woningen. Het bezoek is afgesloten met een officiële handeling en fotomoment.
Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Mona Keijzer maakte een rondgang langs verschillende locaties binnen het toekomstige project: “Vandaag mocht ik met eigen ogen de grootschalige woningbouwlocatie CrossMark – ’t Zoet in Breda bekijken. In deze regio verrijzen de komende jaren zo’n 8.000 nieuwe woningen, waarvan 6.000 specifiek in ’t Zoet. Een bijzonder project waar wonen, werken en de rijke geschiedenis van deze plek op een mooie manier samenkomen. Hier wordt gebouwd met oog voor de toekomst én respect voor het verleden.”
Breda groeit
Breda groeit bewust en toekomstgericht. ’t Zoet is het grootste binnenstedelijke ontwikkelgebied van de grootschalige woningbouwlocatie CrossMark, waar tot en met 2030 circa 3.000 woningen moeten worden gerealiseerd. Het gebied van 26 hectare brengt wonen, werken, maatschappelijke voorzieningen en recreatie samen. Ook het Havenkwartier (Haveneiland) maakt deel uit van deze ontwikkeling. Hier bouwen we niet alleen woningen, maar een complete leefomgeving met ruimte voor cultuur, water, groen en ondernemerschap.
Wethouder Eddie Förster (stedelijke ontwikkeling): “Met ’t Zoet zetten we een grote stap richting een toekomstbestendig Breda. Het gaat niet alleen om woningen, maar om buurten die werken: waar prettig gewoond, gewerkt en gerecreëerd kan worden. Met aandacht voor voorzieningen, betaalbaarheid, duurzaamheid en verbinding. Dankzij de bijdrage van het Rijk kunnen we sneller én met kwaliteit bouwen.” “
Wethouder Arjen van Drunen (wonen) vult hem aan: “Breda groeit, maar wel op een manier die ruimte biedt voor iedereen. Betaalbare woningen, duurzame oplossingen en een sterke verbinding met de stad staan centraal. Met ‘t Zoet vindt Breda zichzelf opnieuw uit, maar wel op een manier dat mensen er graag wonen, werken en elkaar ontmoeten.”
