Nieuw Bredaas leesboekje enthousiast ontvangen door leerlingen van KBS Laurentius

Vandaag is in Breda het allereerste exemplaar van het nieuwe kinderleesboekje Teun fietst in Breda overhandigd aan een groep enthousiaste leerlingen van groep 4 van basisschool Laurentius. Daarmee is de officiële start gegeven voor een jaarlijks terugkerende traditie: alle circa 2.000 Bredase kinderen die in groep 3 zitten, ontvangen de komende jaren vóór de zomervakantie dit gratis leesboekje. Zo kunnen kinderen uit groep 3, die net hebben leren lezen, ook in de zomervakantie blijven oefenen. Het initiatief maakt onderdeel uit van het leesoffensief binnen de pijler Gelijke Kansen van de Onderwijsvisie die in 2024 is vastgesteld.

Nieuw leesboekje

Wethouder Arjen van Drunen las een van de verhaaltjes uit het boekje aan de leerlingen voor. Na afloop kregen alle kinderen een eigen boekje. De kinderen bladerden meteen nieuwsgierig door het leesboekje dat het verhaal vertelt van Teun die samen met zijn ouders op de fiets allerlei herkenbare plekken in de stad ontdekt, zoals het Valkenbergpark, Boerderij Wolfslaar, Bieb Hoge Vucht en een skatepark. Door de vertrouwde locaties én het speelse taalniveau nodigt het boekje beginnende lezers uit om in de zomervakantie – alleen of samen met hun ouders – met plezier te blijven lezen.

Er wordt met aandacht gelezen. Foto aangeleverd door: gemeente Breda
Er wordt met aandacht gelezen. Foto aangeleverd door: gemeente Breda

Wethouder Arjen van Drunen (Onderwijs): “Lezen is misschien wel het mooiste cadeau dat je een kind kunt geven. Zo lees ik zelf elke dag mijn drie kinderen voor. De liefde voor lezen willen we als stad doorgeven. Met dit leesboekje maken we lezen niet alleen leuk, maar ook een echte ontdekkingsreis door onze stad. Hoe geweldig is het dat kinderen deze plekken die ze lezen ook écht kunnen gaan bezoeken?”

Kinderen lezen in het boekje van Teun. Foto aangeleverd door: gemeente Breda.
Kinderen lezen in het boekje van Teun. Foto aangeleverd door: gemeente Breda.

Met de feestelijke overhandiging van het boekje door Teun, de hoofdrolspeler uit het boekje, en Arjen van Drunen (wethouder onderwijs) is de aftrap gegeven voor een project dat de komende vier jaar duizenden kinderen bereikt en een belangrijke bijdrage levert aan het vergroten van leesplezier en gelijke kansen in Breda.

Kinderen lezen in het boekje van Teun. Foto aangeleverd door: gemeente Breda
Kinderen lezen in het boekje van Teun. Foto aangeleverd door: gemeente Breda

Vanaf maart is Teun fietst in Breda ook te koop via de Breda Explore Store, fietsenwinkel Kamu en Boerderij Wolfslaar. De opbrengsten van het boekje gaan naar het Jeugdfonds Sport & Cultuur.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio