-0.7 C
De Bilt
woensdag, 19 februari 2025

Haagse zero-emissiezone wordt uitgebreid 

De Haagse gemeenteraad heeft donderdagavond ingestemd met de uitbreiding van de zero-emissiezone richting de kust. Nieuwe bestel- en vrachtauto’s die het gebied in willen rijden moeten vanaf 2026 minder vervuilend en vanaf 2030 uitstootvrij zijn.  

Wethouder Robert Barker (Buitenruimte, Dierenwelzijn & Milieu): ‘Ik ben blij dat de gemeenteraad heeft gekozen vóór schone lucht. Met het uitbreiden van de zero-emissiezone richting de kust zetten we een enorme stap naar het verbeteren van de luchtkwaliteit in de stad. De uitbreiding is goed nieuws voor onze gezondheid én die van de natuur. Hoe minder vervuilende uitstoot, hoe schoner de lucht die we elke dag inademen. We gaan nu hard aan de slag om de invoering soepel te laten verlopen.’ 

Sloopsubsidie 

De gemeenteraad heeft verschillende voorstellen aangenomen om de invoering goed te laten verlopen. Zo wordt de ‘sloopsubsidie’, waarmee ondernemers subsidie kunnen krijgen voor de sloop van vervuilende bestelauto’s, opnieuw opengesteld. Door de subsidie werden eerder al honderden vervuilende voertuigen van de weg gehaald.

Zero-emissiezone

Voor ondernemers is het belangrijk dat er voldoende laadcapaciteit is om elektrische bedrijfsvoertuigen op te laden. Daarom gaat de gemeente inzetten op snelle uitrol van laadpalen en goed monitoren of de laadcapaciteit toereikend is voor ondernemers. ‘We vinden het belangrijk om ondernemers te helpen bij de overstap naar schoon vervoer. Daarom blijven we de komende tijd in goed overleg over de uitbreiding van de zero-emissiezone per 2026. Zo werken we samen aan schone lucht’, aldus wethouder Barker.

Overgangsregeling 

Sinds 1 januari geldt in het centrum van Den Haag een zero-emissiezone. Deze zone wordt met het besluit van de gemeenteraad per 2026 uitgebreid. Voor bestaande bestel- en vrachtauto’s geldt een overgangsregeling. Uiteindelijk moeten alle bedrijfsvoertuigen schoon zijn. De haven van Scheveningen is uitgezonderd van de zero-emissiezone en blijft toegankelijk via een corridor. In de haven wordt wel een minder strenge milieuzone ingevoerd.  

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio