Voorschoten – De Vrienden van Voorschoten en de gemeente geven samen een nieuwe impuls aan de beleving van erfgoed. De voormalige rol van het Lokaal Erfgoed Platform (LEP) wordt voortgezet in een nieuw platform van de Vrienden van Voorschoten: de ‘Commissie ontwikkeling erfgoed’.
In de nieuwe commissie werken inwoners, erfgoedeigenaren, het museum en experts uit diverse beleidsvelden samen met de gemeente. Met elkaar stimuleren ze projecten en ideeën die erfgoed verbinden met maatschappelijke opgaven, zoals duurzaamheid en klimaatadaptatie. De gemeente ondersteunt het initiatief ook financieel.
Vier thema’s in Voorschoten
“De commissie richt zich op vier thema’s”, legt wethouder Hans van der Elst uit. “Onderzoek, educatie en publicatie; restauratie en ontwikkeling van erfgoed; evenementen en marketing; en strategie en beleid. Het vierde thema is bedoeld als klankbord voor de gemeente. Ik wens de commissieleden veel succes en vooral een hoop plezier bij wat ze gaan doen.”
Verdrag van Faro
De samenwerking sluit aan bij het Verdrag van Faro, waarin erfgoed wordt gezien als bron van maatschappelijke waarde. Het verdrag stelt mens en samenleving centraal in hun relatie tot erfgoed. Al 25 Europese landen hebben het verdrag ondertekend, waaronder Nederland.
Meer weten of deelnemen?
Wilt u een rol spelen binnen een van de vier thema’s of heeft u een projectidee? Stuur een e-mail via secretaris@vriendenvanvoorschoten.nl. Zij nemen dan contact met u op, om te kijken hoe we uw idee kunnen helpen werkelijkheid te worden.
