10.1 C
De Bilt
vrijdag, 21 februari 2025

Alblasserwaardse Molendag beleeft zijn eerste editie

Kinderdijk – Op zaterdag 8 maart 2025 vindt de eerste editie van de Alblasserwaardse Molendag plaats. Dit unieke evenement biedt bezoekers de gelegenheid om verschillende molens en een gemaal in de regio gratis te bezoeken. Deze dag wordt georganiseerd door Molenstichting SIMAV, in samenwerking met Stichting Werelderfgoed Kinderdijk.

Van 10.00 tot 16.00 uur kunnen bezoekers de deelnemende molens en het gemaal in de regio bezichtigen. Een plattegrond van de locaties is bijgevoegd. De deelnemende locaties zijn duidelijk herkenbaar door een spandoek van de Alblasserwaardse Molendag.

SIMAV en UNESCO Erfgoed Kinderdijk

Naast de molens van SIMAV is er in UNESCO Werelderfgoed Kinderdijk een exclusieve mogelijkheid om Museummolen Overwaard te bezoeken. Voor een bezoek aan deze bijzondere molen is vooraf inschrijven voor een tijdslot verplicht. De overige deelnemende molens in de Alblasserwaard zijn zonder afspraak te bezoeken.

Alblasserwaardse Molendag

Wat deze dag extra bijzonder maakt, is dat bezoekers kunnen ervaren hoe een compleet watersysteem in werking wordt gezet. De molens in de Alblasserwaard zijn namelijk allemaal met elkaar verbonden en werken samen om het waterbeheer in stand te houden. Dit samenspel van windkracht, techniek en vakmanschap laat op indrukwekkende wijze zien hoe het gebied al eeuwenlang wordt beschermd tegen het water. Bij voldoende wind draaien de molens en is goed te zien hoe de kracht van de natuur wordt benut om het water te beheersen.

De Alblasserwaardse Molendag is voor iedereen gratis toegankelijk en biedt een unieke kans om meer te leren over het rijke molenerfgoed in de Alblasserwaard.

Meer informatie

Voor meer informatie over de deelnemende molens en om je in te schrijven voor een bezoek aan Museummolen Overwaard, kun je terecht op de websites van de Simav.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio