0.5 C
De Bilt
maandag, 3 maart 2025

DEAL Drechtsteden vanaf 1 juni verder als zelfstandige netwerkorganisatie

De stichting DEAL Drechtsteden werd ruim 10 jaar geleden opgericht door de samenwerkende Drechtstedengemeenten als centraal loket voor economische acquisitie en promotie. Mede dankzij de successen van DEAL Drechtsteden op het gebied van werkgelegenheidsontwikkeling en het versterken van het netwerk van bedrijven, is de economische positie van de Drechtsteden inmiddels wezenlijk anders dan bij de oprichting.

En daarmee ook de huidige en toekomstige opgaven. Een logisch moment om de organisatie los te koppelen van de gemeenten en daarmee DEAL Drechtsteden meer ruimte te bieden voor zelfstandige activiteiten en ondernemerschap.

Gezamenlijke inzet op promotie en acquisitie

De oprichting van Stichting Drechtsteden Economisch Acquisitie Loket (DEAL!) vond plaats in het licht van de sterk achterblijvende werkgelegenheidsontwikkeling in de Drechtsteden na de crisis (2007-2013). Door de promotie en acquisitiefunctie met elkaar professioneel te organiseren, zagen de Drechtstedengemeenten kansen om nieuwe bedrijven en banen naar de regio te halen. Mede door de doortastende inzet van DEAL Drechtsteden is de regio in deze opzet geslaagd. Er zijn inmiddels vrijwel geen kavels meer uit te geven en er is nu sprake van krapte op de arbeidsmarkt in plaats van werkloosheid.

Nieuwe opgaven, veranderende rol DEAL Drechtsteden

De situatie is dus wezenlijk anders dan 10 jaar geleden. Bovendien is ook de samenwerking tussen de Drechtstedengemeenten veranderd en zijn er nieuwe impulsen gegeven aan de samenwerking met regionaal onderwijs en bedrijfsleven. Daarmee hebben de activiteiten van DEAL Drechtsteden gaandeweg een andere invulling gekregen. Bovendien heeft DEAL zich als een herkenbaar loket voor ondernemers weten weg te zetten met een steeds bredere portefeuille aan opdrachtgevers.

Sterke, betrokken partner in de markt

Dit heeft de vraag opgeroepen in hoeverre DEAL binnen de oorspronkelijke afspraken als verlengstuk van de gemeentelijke dienstverlening voldoende armslag houdt om het ondernemerschap verder uit te breiden. Daarom is er gekozen om DEAL per 1 juni te verzelfstandigen. Uiteraard blijft DEAL Drechtsteden als marktpartij in het netwerk een belangrijke partner voor de gemeenten, met veel kennis en contacten in de regio.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio