De rechter heeft op 17 juli besloten dat de gemeente Alblasserdam en woningcorporatie Woonkracht10 mogen doorgaan met de voorbereidende werkzaamheden van de sloop van het oude schoolgebouw De Loopplank. Op deze locatie komen 46 tijdelijke woningen (flexwoningen) aan de Pieter de Hoochplaats.
46 tijdelijke woningen voor verschillende doelgroepen
De flexwoningen zijn bedoeld voor jongeren, mensen die met spoed een woning nodig hebben en statushouders (vluchtelingen met een verblijfsvergunning). Buurtbewoners zijn actief betrokken geweest bij het plan en dachten mee over het type woningen dat hier komt.
Rechter: ‘werkzaamheden mogen door’ – bezwaarprocedure loopt nog
Een aantal omwonenden heeft bezwaar gemaakt tegen het project. Via een verzoek om een voorlopige voorziening is de rechter gevraagd om de werkzaamheden tijdelijk stil te leggen. De rechter heeft nu geoordeeld dat de werkzaamheden mogen doorgaan. De bezwaarprocedure loopt nog wel. Dat betekent dat er later nog een definitief oordeel komt over de afgegeven omgevingsvergunning, maar dit heeft nu geen invloed op de voortgang van het project.
Werkzaamheden hervat na bouwvakvakantie
De gemeente Alblasserdam verwacht de werkzaamheden, na de bouwvakvakantie, in de laatste week van augustus te hervatten. De omwonenden worden via de reguliere nieuwsbrief geïnformeerd over de voortgang van het project.
