Eindhoven -De jubileumeditie van GLOW Eindhoven liet zien hoe lichtkunst mensen samen en in beweging brengt. Met een officieel wereldrecord, uitbreiding naar de regio en een podium voor jong talent, was deze editie een viering van creativiteit en samenwerking. GLOW kijkt daarom samen met haar partners met trots terug op een succesvolle jubileumeditie van het internationale lichtfestival. De mix van publieksfavorieten en vernieuwende lichtkunstwerken, de groei van GLOW in de Regio en het opvallend zachte november weer, brachten bijzonder veel bezoekers op de been.
Uit het jaarlijkse GLOW publieksonderzoek naar de impact van GLOW op de bezoekers van het festival, blijkt dat mensen zich welkom voelen tijdens GLOW. Het onderzoek, uitgevoerd door onderzoeksbureau Markteffect, toont aan dat 65% van de bezoekers ervaart dat GLOW er is voor iedereen, ongeacht achtergrond of status. Van de bezoekers geeft 43% aan dat GLOW mensen in de regio met elkaar verbindt.
Vertrekkend directeur van GLOW Ronald Ramakers
“Tien jaar geleden begon ik bij GLOW vanuit de visie ‘De stad maakt GLOW’. Het is de verbinding tussen bedrijven, gemeenschappen, kunstenaars en scholen waarmee we unieke verhalen uit de stad vertellen in de vorm van lichtkunst. Door de uitbreiding naar de regio, konden we dit jaar nog meer mensen verbinden en laten genieten van gratis lichtkunst.
Hoewel we de exacte aantallen niet kunnen vaststellen zou het mij niet verbazen als meer dan een miljoen mensen GLOW hebben bezocht in Eindhoven of in de regio. Om nog maar te zwijgen van ons online bereik! Zoveel mensen van allerlei achtergronden die samen cultuur tot zich nemen in de openbare ruimte, dat is onbetaalbaar. Ik kan me geen beter afscheidscadeau wensen dan dat.”
GLOW: lichtkunst in de Regio
GLOW in de Regio bleek populairder dan ooit bij bezoekers van de lichtkunst. In Best, Oirschot, Veldhoven, Lieshout en Helmond waren kleinere en grotere routes te vinden. Bart van Bokhoven (projectleider GLOW in de Regio): “Iedere GLOW in elk dorp of stad is uniek. Ze vertellen allemaal hun eigen verhaal. Ik denk dat iedereen zal beamen dat GLOW een verrijking is voor de regio. Het brengt mensen op de been en bij elkaar. Dat heeft zowel een sociaal als een economisch effect. Ook de reacties van ondernemers in de regio zijn namelijk erg positief.”
Wereldrecord: grootste circulaire kroonluchter
Voor het eerst in 20 jaar is er tijdens GLOW een officieel wereldrecord gevestigd. Op 7 november hebben officials van de International World Records Organisation (IWRO) vastgesteld dat de Chandelier of Connection officieel erkend wordt als ’s werelds grootste circulaire kroonluchter. De Chandelier is een initiatief van VanPetnaarPret en Signify samen met de Klimaatmissie Eindhoven-Helmond. Tijdens GLOW 2024 zijn vele duizenden bezoekers op een speciale fiets gestapt om petflessen te vergruizen voor de ontwikkeling van de Kroonluchter. Het resultaat is de hele week te zien geweest in de Paterskerk.
Talent Award by SIMAC
Elf vernieuwende studentenprojecten maakten dit jaar kans op de Talent Award, dé competitie voor studenten uit de GLOW Academy. Traditiegetrouw werd de prijs op de laatste avond van GLOW uitgereikt. Dit keer in de Effenaar in Eindhoven, met bezoekers als getuigen.
Dit jaar won Perception van Team IGNITE de Publieksprijs van €1000,-. Kubus Bos door Praktijkcollege Helmond, won de Vakjury aanmoedigingsprijs van €2000,-.
GLOW wordt mede mogelijk gemaakt door Founding partners: Signify en Gemeente Eindhoven. Main partners: ASML, BIZ Eindhoven, EDGE Eindhoven, Eindhoven 247, Enexis, Levanto, Eindhoven Airport, Heuvel Eindhoven, Mini Nederland, Pronorm, Pullman, Rabobank, Het Eindhoven van de Toekomst en ondersteunende partners.
