1.8 C
De Bilt

Gratis regentonnen in Riethoven

Van 31 oktober tot en met 6 november is het de Nationale Klimaatweek. Om inwoners te stimuleren geven we op zaterdag 5 november a.s. 100 gratis regentonnen weg. Overal in Nederland worden acties georganiseerd om nog meer burgers en organisaties te inspireren zich in te zetten voor een beter klimaat, zo ook in Bergeijk. We starten met dit project in de kern Riethoven. Later zal de actie ook in de andere kernen worden uitgevoerd. Samen werken we aan een duurzame leefomgeving!

Regentonnen

Inschrijven voor een gratis regenton kan vanaf maandag 24 oktober om 19.00 uur via www.bergeijk.nl/regentonactie-riethoven. We hebben 100 regentonnen te vergeven dus wie het eerst komt wie het eerst maalt, OP=OP. De ton kan op zaterdag 5 november tussen 10.00 en 14.00 uur opgehaald worden in Riethoven. Na inschrijving ontvangen deelnemers een bevestigingsmail met daarin de locatie. Op de ophaallocatie is ook een afkoppelcoach aanwezig. Zij zal uitleg geven over de regenton en het afkoppelen van de regenpijp. Aanmelden is mogelijk tot maandag 31 oktober.

Waarom deze actie?

Ons klimaat verandert en dat is te merken. Steeds vaker hebben we te maken met hitte, langdurige droogte en extreme hoosbuien. Het wordt steeds belangrijker om regenwater vast te houden op de plek waar het valt, namelijk in de bodem. Hierdoor stroomt het water niet onnodig naar de rioolput. Zeker tijdens een lange periode van droogte kan er een tekort aan grondwater ontstaan. Planten en bomen zijn afhankelijk van het water in de bodem. Vang daarom regenwater op in de tuin. Zo heb je altijd een voorraad water voor de (tuin)planten wanneer het even niet regent.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio