Opnijprijs 2026: op zoek naar het beste circulaire initiatief van Groningen

De Natuur en Milieufederatie Groningen reikt dit jaar opnieuw de Opnijprijs uit aan het beste circulaire burgerinitiatief. Inwoners van de provincie Groningen kunnen zichzelf of anderen nomineren voor de jaarlijkse waarderingsprijs. De winnaar ontvangt een circulaire wisselbokaal en een geldprijs van €500,-

Nomineren kan tot en met 13 maart

Met de Opnijprijs wordt de kracht van lokale doeners gevierd: mensen die verspilling tegengaan, materialen opnieuw inzetten en hun buurt meenemen in een circulaire manier van leven. Ken jij een initiatief dat op deze manier impact maakt in de buurt? Of ben je zelf betrokken bij een project dat een podium verdient? Aanmelden kan tot 13 maart 2026. De jury let onder andere op creativiteit, hergebruik van materialen, maatschappelijke waarde en de inzet van vrijwilligers.

Nomineer nu jouw favoriete initiatief op nmfgroningen.nl/opnijprijs

Nomineren kan tot en met 13 maart. Met het winnende initiatief wordt op 18 maart contact opgenomen. De uitreiking van de Opnijprijs vindt plaats op dinsdagavond 24 maart, tijdens de Week van de Circulaire Economie (19 t/m 27 maart 2026).

Eerdere winnaars Opnijprijs

Winnaar 2025: de Paradijsvogeltuin

De Opnijprijs 2025 ging naar de Paradijsvogeltuin, een off‑grid gemeenschap in de Oosterparkwijk waar hergebruik en sociale verbinding hand in hand gaan. Op een voormalig bouwterrein bouwden bewoners een kleurrijke, circulaire leefplek met zelfgemaakte woningen van hergebruikte materialen, een gezamenlijke kas en een tuin waar buurtgenoten samen voedsel verbouwen.

Winnaar 2023: Handig in de Buurt

In 2023 won Handig in de Buurt de Opnijprijs. Leden van het initiatief kunnen een aanhanger of gereedschap lenen en hun fiets of een huishoudelijk apparaat laten repareren. Daarnaast zamelt het team van Handig in de Buurt materialen en producten in uit de buurt. Deze krijgen zoveel mogelijk een nieuwe bestemming of worden gerecycled. Het team bestaat uit buurtbewoners die niet makkelijk aan werk komen, maar wel graag een bijdrage leveren aan de maatschappij.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio