23.1 C
De Bilt

gemeente Heerenveen ontvangt 3 miljoen subsidie voor nieuwe betaalbare woningen

Donderdag 4 december maakte de Rijksoverheid bekend € 150 miljoen aan gemeenten toe te kennen voor nieuwe betaalbare woningen. In totaal werden 16 aanvragen gehonoreerd, waaronder de aanvraag van de gemeente van € 3 miljoen. Met deze subsidie dekt het Rijk 50% van het publieke tekort die gemeenten maken voor woningbouwprojecten.

De gemeente Heerenveen krijgt deze subsidie voor projecten uit de Gebiedsvisie A32. Het gaat hierbij om Hepkema’s Park en het stadiongebied Noordplot. In dit gebied gaan we de komende jaren 550 nieuwe woningen bouwen.

Wethouder Tromp: “Heerenveen groeit, onze ambitie is groot en dat zie je inmiddels overal om je heen. Met de extra subsidie vanuit het rijk kunnen we sociale en betaalbare woningen realiseren. We zijn dan ook erg blij dat we met deze extra financiële middelen Hepkema’s Park en het stadiongebied Noordplot verder kunnen ontwikkelen. We werken ondertussen hard aan de realisatie en volgend jaar worden de eerste woningen gebouwd.”

Wbi-subsidie

Met de Wbi (Woningbouwimpuls) ondersteunt het Rijk gemeenten sinds 2020 bij de bouw van meer en betaalbare woningen. Het Rijk dekt vanuit de Wbi maximaal 50% van het publieke tekort die gemeenten hebben voor woningbouwprojecten. In deze ronde werden 16 aanvragen toegekend, de gemeente Heerenveen is hier één van.

Heerenveen Groeit

De gemeente wil tot 2030 ongeveer 2.000 woningen toevoegen. Die groei wordt nu goed zichtbaar. Heerenveen bouwt snel, duurzaam en voor iedereen. Daarmee komt de doorstroming op gang, en vinden inwoners die hier willen (blijven) wonen een passende plek.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio