23.1 C
De Bilt

Dominee Kort vrijgesproken voor homohaat

Krimpen aan den IJssel – Blijdschap bij dominee Anthonie Kort van de Mieraskerk, nadat de Haagse rechtbank bekend maakte hem niet te vervolgen wegens homohaat. De rechtbank bestempeld zijn gewraakte uitspraken als ‘weergave van geloofsopvatting’ en vindt daarmee zijn uitspraken niet ‘onnodig grievend’. Ook van ‘strafbare groepsbelediging of het aanzetten tot discriminatie’ is nu volgens de rechtbank geen sprake.

Kort’: ‘zonde blijft voor mij zonde’

Kort vindt dat aan ‘valselijke beschuldigingen recht is gedaan’ en ziet het als Goddelijke gerechtigheid, dat hij als ‘dienaar Gods’ niet vervolgd zal worden voor zijn uitspraak: ‘de roepende zonde die tegen de scheppingsorde indruist dient verbannen te worden’. Specifiek tegen die uitspraak was door Leon Houtzager 2 jaar aangifte gedaan, omdat deze oproep aan de politiek van Krimpen was gedaan en door hem als (openbare) oproep tot het uitbannen van homo’s wordt gezien. Kort voelt geen rancune tegenover Houtzager, maar laat wel weten dat ‘zonde voor mij wel zonde blijft’.

OM wijzigt tactiek, rechter gaat er in mee

In eerste instantie had het OM laten weten de heer Kort nog schuldig te achten aan groepsbelediging, maar dat hij wegens artikel 6, de vrijheid van godsdienst, niet vervolgd kon worden. Samen met zijn advocaat Gerard Spong startte Houtzager toen een artikel 12 procedure hiertegen, om de rechter te vragen het OM alsnog tot vervolging over te laten gaan. De heer Kort werd opgeroepen door de rechter voor een verklaring van de uitspraak. Hierbij betoogde het OM echter dat er nu geen sprake meer was van groepsbelediging. Dat bleek een wijziging van eerdere bevindingen.

Teleurstelling

Na weging heeft de rechter de heer Kort vrijgesproken van vervolging. Houtzager laat weten enorm teleurgesteld te zijn in het feit dat anno 2022 iemand die gelooft blijkbaar wel groepen mensen mag beledigen en mag aanzetten tot haat en discriminatie. Burgers die dus geen geloof aanhangen kunnen dus wel vervolgt worden voor dergelijke uitspraken en dat lijkt erg scheef. Kort kan dus verder gaan met gewraakte uitspraken, evenals andere dominees, predikanten en imams.

Houtzager wil kijken in hoeverre de Tweede Kamer kan helpen met het aanpassen van de wet en regelgeving, die nu voor tweedeling in het recht lijkt te zorgen.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio