Krimpen aan den IJssel – De gemeente Krimpen krijgt steeds meer meldingen van inwoners over isolatiebedrijven die aan de deur komen. Deze bedrijven zijn soms dwingend of intimiderend. Ze proberen bewoners direct iets te laten ondertekenen of zeggen dat u recht heeft op subsidie. Dit klopt niet altijd. Ook worden bewoners onder druk gezet wanneer zij ‘nee’ zeggen en de verkopers niet weggaan.
Klimaatroute werkt samen met de gemeente Krimpen
Let op wie er bij u aan de deur staat. Voor de isolatieactie werkt de gemeente alleen samen met Klimaatroute. Zij geven gratis en onafhankelijk advies over isolatie. Ook helpen zij inwoners bij het aanvragen van offertes en subsidies. Bewoners beslissen zelf of en wanneer zij verder willen met een advies of offerte. Klimaatroute zal nooit (aan de deur) vragen om direct een offerte te tekenen. Voor meer informatie over de isolatieactie kunnen Krimpenaren terecht bij www.klimaatroute.nl/krimpen of bellen naar 020 290 59 59.
Hoe herkent u misleiding
Misleiding kunt u herkennen aan een aantal signalen. Sommige verkopers proberen mensen snel te laten tekenen of zeggen dat een beslissing nú moet worden genomen. Ze gaan soms door, ook als iemand meerdere keren ‘nee’ zegt. Voelt het gesprek niet goed of lijkt de aanbieding te mooi om waar te zijn? Dan raadt de gemeente aan extra op te letten.
Wat kunt u doen?
Inwoners mogen zelf bepalen met welk bedrijf zij samenwerken. Ze kunnen zichzelf beter beschermen door altijd goed op te letten bij bezoek over isolatie. Vraag wie er bij u aan de deur staat en neem de tijd om deze informatie te controleren. Vraag altijd bedenktijd en zet geen handtekening. Heeft u twijfels of heeft u een vervelende ervaring gehad? Neem dan contact op met de gemeente via het algemene telefoonnummer 14 0180.
