23.1 C
De Bilt

Orgelconcert Tjaco van der Weerd in Dorpskerk Ouderkerk aan den IJssel

Op zaterdag 31 mei a.s. zal de blinde organist Tjaco van der Weerd een concert geven op het orgel van de Dorpskerk in Ouderkerk aan den IJssel. Hij zal dan in allerlei stijlen improviseren over Hemelvaarts- en Pinksterliederen.

Over Tjaco van der Weerd

Tjaco (1990) werd geboren op Sri Lanka. Nog in datzelfde jaar werd hij geadopteerd. Al jong had hij interesse voor muziek. De toen nog slechtziende Tjaco begon zichzelf liedjes, psalmen en geestelijke liederen aan te leren op piano en orgel. De uitdaging om zijn gehoor en muzikaliteit te ontwikkelen werd sterker, toen hij op zevenjarige leeftijd helemaal blind werd.

Op negenjarige leeftijd begon hij met pianolessen. Na twee jaar pianoles maakte hij de overstap naar het kerkorgel. Tjaco studeerde in de jaren daarna bij organisten van naam, zoals John Propitius en de bekende Duitse improvisator Wolfgang Seifen. Hij heeft zich door zijn studie ontwikkeld tot een organist die in allerlei stijlen kan improviseren.

Tjaco van der Weerd is organist van drie kerken en heeft een uitgebreide les- en concertpraktijk. Hij gaf concerten in tal van landen. Verder heeft hij een aantal CD’s met improvisaties uitgebracht en is hij oprichter van het bedrijf ‘Kumara Music’. Dit bedrijf wil mensen en muziek bij elkaar brengen.

Praktische informatie over orgelconcert

  • Aanvang concert: 20.00 uur
  • Toegang: vrijwillige bijdrage via collecte bij uitgang

Na afloop van het concert is er gelegenheid om op de orgelgalerij te kijken en de kerk te bezichtigen. Iedereen, jong en oud, is van harte welkom!

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio