5.9 C
De Bilt
maandag, 10 maart 2025

6 maart gratis hazelaar ophalen voor inwoners van Waadhoeke!

Woon je in Waadhoeke? Dan kun je op donderdag 6 maart een gratis hazelaar boompje ophalen in Franeker! Er zijn 80 jonge hazelaars beschikbaar (op=op). Deze actie is een samenwerking van gemeente Waadhoeke en Meer Bomen Nu. En heeft als doel om jonge bomen, die anders geen kans krijgen, een nieuwe plek te geven.

Kom jij een hazelaar ophalen in Franeker? Meld je aan.

  • Wat? Gratis hazelaars (Corylus avellana)  (50-150 cm hoog)
  • Waar? Speeltuin Mr G Groen van Prinstererlaan, 8801 AP Franeker
  • Wanneer? Donderdag 6 maart van 10.30 tot 13.00 uur

Aanmelden is verplicht en kan via deze link.

Tweede kans voor bomen

Meer Bomen Nu is een landelijke campagne van Urgenda, bedacht door Stichting MEERGroen en ondersteund door de boeren van Caring Farmers. Sinds 2020 zijn al meer dan 2,5 miljoen bomen en struiken gratis weggegeven.

Bomen produceren jaarlijks honderden jonge bomen, maar veel daarvan overleven het niet. Ze staan op een ongunstige plek of krijgen te weinig licht. Vrijwilligers graven deze jonge boompjes uit. Dit is een eenvoudige en effectieve manier om snel veel bomen een kans te geven en hiermee de biodiversiteit te versterken en klimaatverandering tegen te gaan.

Wil jij bijdragen én een gratis hazelaar in je tuin? Meld je dan snel aan!

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio