7.6 C
De Bilt
zaterdag, 15 maart 2025

Tegel eruit, boompje erin: Westra Groenrecycling en gemeente Harlingen starten actie


De gemeente Harlingen organiseert samen met Westra Groenrecycling de actie “Tegel eruit, boompje erin”. Inwoners kunnen op vrijdag 28 maart van 13:00 tot 16:00 uur en zaterdag 29 maart van 8:00 tot 12:00 uur een fruitstruik of -boom krijgen in ruil voor (sier)bestrating.

Ook zijn er gratis biobakjes voor op het aanrecht. Inwoners kunnen ook informatie krijgen over subsidies voor aanpassingen aan het klimaat. Wethouder Hendrik Sijtsma: “Het is prachtig om te zien hoeveel impact kleine acties kunnen maken. Met elkaar zorgen we voor een steeds groenere gemeente.”

Praktische informatie

Locatie: Gemeentewerf, Westerzeedijk 9
Wanneer: Vrijdag 28 maart van 13:00 – 16:00 uur en zaterdag 29 maart van 8:00 – 12:00 uur
Ophaaldagen bomen/struiken: Vrijdag 11 april van 13:00-16:00 uur en maandag 14 april van 13:00-16:00 uur

Voorwaarden inleveren tegels en ontvangen boompje

  • Lever minimaal 1 m² en maximaal 2 m² (sier)bestrating in.
  • De stenen kunnen in de container op de gemeentewerf.
  • Er kan maximaal 0,5 m3 compost worden gehaald.
  • Voor de biobakjes en compost geldt: op = op.
  • De opties zijn een appel-, peren-, keren- of pruimenboom, of een vlinderstruik, rode kruisbes, rodebesstruik of frambozenstruik.

Meer groen in gemeente Harlingen

De gemeente Harlingen wil zorgen voor meer vergroening in de woon- en leefomgeving. Door veranderingen in het klimaat worden hevigere regenbuien verwacht. Meer groen en het opvangen van regenwater voorkomt wateroverlast. Ook zorgt het voor verkoeling op warme dagen en helpt het dieren en planten.

Naast deze actie wordt er gekeken naar meer ruimte voor natuur, bijvoorbeeld door bloemenstroken, groene daken en natuurvriendelijke bermen. Ook worden daken en rotondes groener gemaakt. Daarnaast wordt er beter gelet op het scheiden van GFT-afval en het hergebruiken van regenwater.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio