Vrijdag 9 mei was het feest in Berltsum! Wethouder Kees Arendz, groep 7-er Hanna Hallema en onze kinderburgemeester Thijmen de Vries, onthulden het gloednieuwe verkeersbord ‘Tút en derút’. Dit gebeurde aan de noordkant van de scholen IKC De Fûgelsang en OBS Lyts Libben. Dit vrolijke bord, ontworpen door Hanna uit klas 7 van IKC De Fûgelsang, is bedoeld om de verkeersveiligheid rondom de scholen te verbeteren.
Het bord is het resultaat van een project dat werd begeleid door Veilig Verkeer Nederland (VVN). Het doel was om kinderen aan te moedigen lopend of op de fiets naar school te komen. Beide scholen organiseerden een verkeersweek vol leuke activiteiten, inclusief een speciale ouder-kind activiteit voor de kleuters. Het project kwam tot stand na meldingen van onveilige verkeerssituaties bij de scholen.
Tut en Derút
VVN werkte samen met de scholen en ouders om het haal- en brenggedrag te verbeteren. Vooral de ouders van groep 1/2 zorgden voor onoverzichtelijke situaties, wat gevaarlijk was voor de fietsende kinderen van de andere groepen. Het nieuwe verkeersbord ‘Tút en derút’ helpt deze onveilige situaties te verminderen door ouders en kinderen te herinneren aan de afspraken rondom het halen en brengen. Het bord moedigt ouders aan om kort te stoppen (tút) en snel weer door te rijden (derút), zodat er geen opstoppingen ontstaan.