18.6 C
De Bilt

Geef uw tuin een boost: gratis compost in Schagen op 29 maart!

Schagen – De lente komt er aan. Tijd om weer lekker buiten in de tuin een kop koffie te drinken en genieten van de eerste bloemen die beginnen te bloeien. Verwen uw tuin extra door de aarde te verrijken met een bijzondere grondstof: compost! Deze grondstof maakt HVC van uw ingeleverde gft en etensresten. Etensresten, aardappelschillen en pindadoppen vormen namelijk de basis voor compost.

Om u te bedanken voor het scheiden van gft en etensresten biedt de gemeente Schagen tijdens de Compostdag op zaterdag 29 maart gratis compost aan. Het gaat om gecertificeerde Keurcompost zodat u er zeker van kunt zijn dat het duurzaam verantwoord is voor gebruik.

Gratis compost voor de tuin

Tijdens de Compostdag op zaterdag 29 maart kunt u gratis compost afhalen bij de gemeentewerf van de gemeente Schagen (Zijperweg 10, Schagen). Dit kan tussen 8.00 en 12.30 uur. Let op: Om zoveel mogelijk inwoners van compost te voorzien kunt u maximaal 1 m3 compost ophalen. Dit is veranderd na vorig jaar. Aanmelden is niet nodig, dus kom vooral langs! U kunt er ook voor kiezen tussen 8.00 en 15.00 uur gratis compost op te halen bij de compostering van HVC Purmerend (Netwerk 60-62). Laat een aanhanger vol scheppen door de kraan of kom zelf compost scheppen. Vergeet dan niet om zélf een bak of zak mee te nemen.

Ruim 20 kilo compost uit een volle gft-bak

Wist u dat iedere volle gft-bak van 140 liter gelijk staat aan ruim 20 kilo compost? Door compost te vermengen met tuinaarde verbetert de structuur van de grond en zorgt dat ervoor dat de grond regenwater goed kan opnemen. Bovendien activeert compost het leven in de bodem en slaat het voedingsstoffen voor planten op.

Locatie Middenmeer gesloten

Dit jaar kan er geen compost worden gehaald bij locatie HVC Middenmeer. Door voorbereidingen voor de uitbreiding en modernisering van de composteringsinstallatie is er geen ruimte om compost uit te geven. HVC breidt uit om meer gft te verwerken en reststromen beter te benutten.

Meer informatie

De compostactie van HVC vindt plaats op zaterdag 29 maart bij de locatie Purmerend (Netwerk 60-62). Inwoners mogen gratis compost komen halen. Let op: het is verplicht om een aanhanger af te dekken met een zeil of net. Doet u dit niet dan riskeert u een forse boete. Meer informatie over gft & etensresten en het scheiden van afval vindt u op www.hvcgroep.nl/gft.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio