16.1 C
De Bilt
zondag, 9 maart 2025

Eerste Rupsengroep geopend op IKC De Wereldwijzer in Vlaardingen

Vlaardingen – Een vrolijk gezelschap kleuters heeft op IKC De Wereldwijzer de eerste Rupsengroep geopend. Dat deden ze 6 maart, samen met wethouder Jacky Silos (zorg, jeugd, onderwijs). De Rupsengroep bereidt 4-jarigen voor op de kleuterklas als ze dit extra zetje nodig hebben.

De kinderen leren in de nieuwe groep onder meer goed op hun stoeltje zitten, de vinger opsteken en naar elkaar luisteren. Een leerkracht vertelde over de lesstof: ‘We hebben aandacht voor elkaar. Hoe werk je fijn samen? En zorg je ervoor dat je niet boos wordt? Deze vaardigheden komen van pas als ze later overstappen naar een groep met 25 kleuters. Veel aandacht is er ook voor hun taalvaardigheid.’

Rupsengroep

De Rupsengroep telt maximaal 12 kleuters. Zij komen van IKC PWA, IKC De Schakel en IKC De Wereldwijzer. Onderwijsprofessionals verbonden aan deze 3 kindcentra beoordelen of een kind voor de groep in aanmerking komt. Bepalend is de achterstand die het heeft. Ook moet de verwachting zijn dat het kind na maximaal een jaar kan terugkeren naar een ‘gewone’ kleutergroep.

De achterstand van deze kinderen aanpakken, is hard nodig. Waar iemands wiegje staat, mag geen belemmering zijn voor een mooie toekomst. Wethouder Silos kreeg in een toelichting te horen dat sommige gezinnen gebukt gaan onder de zorgen, armoede, schulden en slechte woonruimte. De ouder of ouders zijn zo uitgeput dat ze amper tijd en energie over hebben voor hun kind. Daarom worden deze moeders en vaders bij de Rupsengroep begeleid bij het thuis samen spelen met hun kind.

Schrikken

Silos: ‘Ik hoor dat sommige kinderen moet worden uitgelegd hoe je speelgoed gebruikt. Daar schrik ik daar wel van. We weten inmiddels dat steeds meer kinderen de overstap naar een  kleutergroep nog niet kunnen maken. Met de juiste vaardigheden aangeleerd, kunnen ze daar wel een fijne start hebben. Dit is nou echt werken aan kansengelijkheid. Ik heb grote waardering voor betrokkenen die zich hiervoor inzetten!’

De Rupsengroep is een initiatief van de schoolbesturen Un1ek en Wijzer en komt voort uit het programma ‘Wij de Westwijk’. De Rupsengroep hoort bij een brede aanpak om kinderen en jongeren in de wijk een betere toekomst te geven. De financiering komt van het Rijk, via de SPUK-regeling.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio