De sporthal Heeten wordt gebruikt voor sportactiviteiten en het bewegingsonderwijs van St. Bernadette. De hal is 40 jaar oud en vraagt om groot onderhoud. Eigenaar Stichting Sporthal Heeten wil de sporthal op lange termijn verplaatsen naar een centrale plek op het sportpark. Om de komende tien jaar te overbruggen zijn werkzaamheden nodig. Het college van B&W stelt voor om maximaal €450.860 bij te dragen. De gemeenteraad neemt hier een besluit over.
Wethouder Gerria Toeter: “De sporthal is een belangrijke voorziening voor Heeten. Het zorgt voor ontmoetingen, sporten en educatie. Als gemeente dragen we graag bij aan een goede plek voor het bewegingsonderwijs in Heeten. Zo kunnen de kinderen van het toekomstige kindcentrum St. Bernadette vlakbij hun gymles blijven volgen.”
Renovatie ter overbrugging
Om de komende tien jaar te overbruggen is groot onderhoud nodig. Denk aan een renovatie van de sportvloer en de vervanging van het leidingsysteem en de brandmeldinstallatie. Met het onderhoud blijft de sporthal de komende tien jaar veilig en bruikbaar voor het bewegingsonderwijs en andere sportactiviteiten.
Het geeft Stichting Sporthal Heeten de tijd om de verplaatsing verder te onderzoeken. Zodat dit past binnen het Dorps Ambitie Plan Heeten en de andere ontwikkelingen op het sportpark, zoals de komst van het kindcentrum St. Bernadette.
Bijdrage gemeente Raalte voor Sporthal Heeten
De gemeenteraad beslist bij de behandeling van de begroting van 2026 over de bijdrage van de gemeente Raalte. Het gaat om een eenmalige bijdrage van maximaal €450.860. De hoogte van het definitieve bedrag is afhankelijk van het plan en kostenplaatje van Stichting Sporthal Heeten.