23.1 C
De Bilt

Land van Cuijk krijgt impuls voor economie en natuur door Regio Deal

Land van CuijkAfgelopen woensdag is Regio Deal ’t Goeie leven in Noordoost-Brabant officieel van start gegaan. In deze deal investeert het Rijk € 25 miljoen in brede welvaart in de regio. Daar doen regiopartijen nog eens € 45 miljoen bovenop. De komende vier jaar bouwen Rijk en regio samen aan een toekomstbestendige economie, sterke gemeenschappen, een veerkrachtige arbeidsmarkt en een duurzame inrichting van de leefomgeving in Noordoost-Brabant. Voor de gemeente Land van Cuijk betekent dat een impuls aan natuur en economie.

’t Goeie leven als beweging

Gemeenten, waterschappen, bedrijven, kennisinstellingen, maatschappelijke organisaties, inwoners en andere ‘streekholders’ bundelen de krachten om ’t Goeie leven – de regionale inkleuring van ‘brede welvaart’ – in de regio Noordoost-Brabant verder te versterken.

Marieke Moorman, voorzitter Regio Deal ’t Goeie leven: “Ik geloof in de kracht van samen, en ben trots dat we met deze Regio Deal de kansen, welzijn en welvaart voor onze inwoners én ondernemers kunnen versterken. De energie en samenwerking in onze regio zijn ongekend. Dat maakt het niet alleen een investering in ’t Goeie leven als ideaal maar ook als een krachtige beweging in Noordoost-Brabant. Samen bouwen we verder aan een veerkrachtige en verbonden regio waar mensen graag leven, wonen en werken – nu én in de toekomst.”

Erkenning voor de samenwerkingskracht in Land van Cuijk

Regio Deal ’t Goeie leven volgt op de eerste Regio Deal die eind 2024 succesvol werd afgerond. Na de toekenning in februari van dit jaar, is hard gewerkt aan de invulling van de programma’s en samenwerkingsafspraken met de vele betrokken partijen, waaronder zeven ministeries. Deze nieuwe deal is volgens Marieke Moorman dan ook “een erkenning van het Rijk voor de samenwerkings- en uitvoeringskracht die Noordoost-Brabant kenmerken.”

Het programma

Met een gezamenlijke investering van € 70 miljoen staat Noordoost-Brabant aan de vooravond van grote stappen richting meer brede welvaart. Het programma van Regio Deal ’t Goeie leven is opgebouwd uit vier thematische pijlers:

• Ondernemerskracht – versnellen van circulaire economie door duurzame groei en innovatie bij startups, mkb´ers en agrarische ondernemers

• Menskracht – binden van talenten met een inclusieve arbeidsmarkt, hybride onderwijs, passende huisvesting en gezondheid van jongeren

• Gebiedskracht – toekomstbestendig inrichten van de ruimte, met een goede balans tussen natuur, landbouw en wonen

• Regiokracht – versterken van de samenwerking binnen de regio én met het Rijk voor een veerkrachtig Noordoost-Brabant

Gemeente Land van Cuijk

Voor de gemeente Land van Cuijk biedt de Regio Deal ’t Goeie leven een gerichte impuls aan natuur en economie. De deal helpt bij de realisatie van 400 hectare nieuwe natuur en draagt bij aan de regionale opgave om 3% extra landschappelijk en ecologisch waardevolle ‘puzzelstukjes’ te creëren, als onderdeel van de landelijke en Europese doelen voor biodiversiteitsherstel. Economisch profiteert Land van Cuijk van projecten die hier (mede) plaatsvinden. Het gaat om het versterken van het startup- en scale-up-ecosysteem, de ontwikkeling van een Clean Energy Hub in Haps, het opbouwen van lerende netwerken tussen organisaties, project Nomade voor betere samenwerking tussen onderwijs en bedrijfsleven, en ondersteuning bij complexe gebiedsprocessen in het landelijk gebied.

Landelijke start van 16 nieuwe Regio Deals

Op 19 november vond de landelijke start van 16 nieuwe Regio Deals plaats. En daarmee ook die van Regio Deal ‘t Goeie leven in Noordoost-Brabant. In totaal investeert het Rijk € 244,3 miljoen in deze deals. Mona Keijzer, demissionair minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ontwikkeling: “Met deze 16 nieuwe Regio Deals bouwen we verder aan sterke, krachtige regio’s. Iedereen in Nederland, waar je ook woont, verdient gelijke kansen en een fijne leefomgeving. De samenwerking tussen Rijk en regio is daarbij essentieel.”

’t Goeie leven is een samenwerking van RNOB, AgriFood Capital, Noordoost Brabant Werkt, de provincie Noord-Brabant en het Rijk.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio