De natuur bij het Biltsche Meertje op Landgoed Houdringe in Bilthoven wordt nog mooier. Utrechts Landschap gaat het gebied dit najaar verder ontwikkelen. De omgeving rondom het Biltsche Meertje (de voormalige natuurijsbaan) is al een paar jaar verboden voor honden. Dat verbod wordt nu ook gehandhaafd.
Biltsche Meertje
Voor veel mensen is het Biltsche Meertje een vast onderdeel van hun dagelijkse wandeling. Terwijl Utrechts Landschap werkt aan meer flora en fauna, blijven bezoekers gewoon welkom in het gebied. Honden vanaf het najaar niet meer, ook niet aangelijnd. Dat betekent dat bezoekers die er hun hond uitlaten, van toezichthouders een waarschuwing of een boete kunnen krijgen.
Het hondenverbod geldt al bijna 50 jaar in dit gebied. Nadat het oude raster rondom het meertje (toen nog natuurijsbaan) kapot ging, kwamen honden het gebied weer in. Maar het hondenverbod bleef officieel bestaan.
Reeën en ringslangen
De gemeente handhaaft het hondenverbod om de natuurontwikkeling op gang te helpen en kwetsbare planten en dieren te beschermen. Honden kunnen vogels en ringslangen van de oever verjagen en de jongen verstoren. Hun geur zorgt er bovendien voor dat zoogdieren zoals ree en wezel uit de buurt blijven. Hondenbezitters kunnen nog gewoon terecht op de weide aan de oostzijde van het Biltsche Meertje. Dat is hondenlosloopgebied, net zoals het bosgedeelte aan de zuidkant van de parkeerplaats.
Uitnodiging
De gemeente De Bilt en Utrechts Landschap, eigenaar van het terrein, nodigen belangstellenden van harte uit voor een voorlichtingsbijeenkomst. Er is ook ruimte om vragen te stellen.
Datum/tijd: 11 september, 20.00 – 21.15 uur
Locatie: Coesfeldzaal, Jagtlust
Aanmelden: www.debilt.nl/inloopavond