Ben je tussen de 16 en 29 jaar en wil jij met jouw creatieve idee een positieve bijdrage leveren aan het tegengaan van eenzaamheid in de regio Zeist? En wil je daarbij ervaring opdoen en een netwerk opbouwen om jouw idee tot uitvoer te brengen? Meld je dan aan voor het gratis trainingsprogramma Launch Your Future.
Maatschappelijke impact
Het trainingsprogramma is een initiatief van KunstenHuis Idea, Stadslab Zeist en Lab Lou. In het programma werken jongeren 16 weken lang in groepjes aan creatieve oplossingen voor sociale en culturele uitdagingen zoals mentale gezondheid, participatie, duurzaamheid en eenzaamheid.
Brigitte Schouten van KunstenHuis Idea vertelt over het creatieve programma voor jongeren: ,,Je kunt jezelf ontwikkelen door interessante workshops en ervaringen op te doen om jouw idee te realiseren in een project. Je ontmoet en werkt samen met andere jongeren. Én je hebt maatschappelijke impact: met jouw project worden anderen ook blij. De projecten kunnen van alles zijn. Het kan iets kleins zijn. Bijvoorbeeld koken voor een bepaalde doelgroep. Maar het mag ook groot zijn: denk aan het organiseren van een dansfeest.”
Workshops en coaches met creatieve dingen
Vooral voor jongeren die het leuk vinden om creatieve dingen te doen, of interesse hebben in cultuur zoals muziek of dans, is het trainingsprogramma op het lijf geschreven. Op basis van de ideeën die de jongeren hebben, worden ze verdeeld in groepjes. Brigitte: ,,In een groep heeft ieder zijn eigen aandeel. Bijvoorbeeld iemand die een songtekst schrijft, iemand die de muziek componeert. Ieder vindt wel zijn eigen rol. Er zal ook een groep jongeren zijn die de online content gaat maken. Die de groepjes gaat volgen en daar reportages van gaat maken. Dus ook jongeren die interesse hebben in social media, filmen of editen zal het programma aanspreken.”
In de vier maanden tijd krijgen de jongeren allerlei leuke workshops. ,,We gaan eerst de talenten en ambities van de jongeren onderzoeken. En kijken dan: welke workshops zijn passend bij deze jongeren?”, licht Brigitte toe. ,,Onder begeleiding van coaches gaan ze vervolgens hun plan uitwerken en uitvoeren. De coaches helpen de jongeren bij alles wat nodig is om een project voor elkaar te krijgen, zoals de juiste contacten leggen of geld zoeken.”
Ontwikkel nieuwe vaardigheden
Spreekt jou dit aan? Dan kun je je vanaf nu aanmelden en vanaf 13 maart starten we. Dat kan als individu of als groep. Er is plek voor maximaal 50 jongeren. Brigitte: ,,Stel je hebt een tussenjaar, je bent uitgevallen op school of je bent net afgestudeerd maar hebt nog geen werk, dan kun je hiermee vier maanden heel leerzaam doorbrengen. Je krijgt een MDT (Maatschappelijke Diensttijd) certificaat, dus dat kun je op je CV zetten. Je bouwt een netwerk op. Je ontdekt waar je goed in bent. Je ontwikkelt nieuwe vaardigheden en jouw persoonlijke leiderschap. Daarmee kun je richting vinden voor studie of werk.”
Voor het trainingsprogramma komen de jongeren één dagdeel per week bij elkaar. Dit zal zijn bij Lab Lou, een creatieve broedplaats in Zeist. Na het verkennen van talenten, ideeën omzetten naar projectplan, worden de projecten uitgevoerd en afgerond in de maanden mei tot juli. De afsluiting met de hele groep is voor de zomervakantie.
Aanmelden
Aanmelden via: www.launch-your-future.nl