2.3 C
De Bilt
maandag, 3 maart 2025

Jongerendebat in Lopik op donderdag 13 maart 2025

Op donderdag 13 maart vindt in de gemeente Lopik een Jongerendebat plaats. Het wordt gehouden in Dorpshuis De Schouw in Lopik en begint om 13.00 uur. Leerlingen van de groepen 7 (in geval van combiklassen groep 7/8) van de basisscholen gaan met elkaar in debat over drie raadsvoorstellen. Een jury beoordeelt welke jeugdfractie wordt uitgeroepen tot winnaar. Doel van het project is het bevorderen van de kennis en interesse van de basisschoolleerlingen voor het gemeentebestuur en de gemeentepolitiek.

Rondleidingen en gastlessen

Eerder dit jaar kregen de leerlingen van de 9 basisscholen die de gemeente Lopik rijk is een rondleiding in het gemeentehuis van Lopik. Ook hebben de burgemeester en de wethouders gastlessen op de scholen gegeven. De gastlessen stonden in het teken van burgerschap.

Jeugdfracties debatteren over Raadsvoorstellen

De jeugdfracties debatteren onder leiding van voorzitter wethouder Gerrit Spelt en aangemoedigd door klasgenoten en ouders over de volgende raadsvoorstellen:

  1. Plaatsen van fleurige prullenbakken ter bevordering van afvalreductie
  2. Verbod op het gebruik van sociale media voor kinderen onder de 16 jaar
  3. Stimuleren van winkelvestigingen in Lopik ter vermindering van CO2-uitstoot

De agenda en volledige raadsvoorstellen zijn te vinden op de website van de gemeente Lopik via https://lopik.raadsinformatie.nl/.

Jury

Tijdens het debat kijkt de jury vooral naar het enthousiasme van de jeugdraadsleden, naar hoe ze op elkaar reageren, of ze kunnen improviseren en naar hoe sterk en origineel hun argumenten zijn. Aan het einde van het debat maakt de jury de winnende jeugdfractie bekend.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio