Natuurcompensatie voor woonwijk Doesburgerbroek gestart

De gemeente Ede is gestart met de natuurcompensatie die nodig is om de nieuwe woonwijk Doesburgerbroek te kunnen bouwen. Op vier percelen die gemeente in eigendom heeft, worden maatregelen genomen om de natuur te versterken.

130 hectare

De gemeente is wettelijk verplicht om deze maatregelen te nemen. In Doesburgerbroek komen zo’n 2.700 woningen, wat ten koste gaat van het leefgebied voor beschermde diersoorten. Daarom wordt ten noorden van het plangebied de natuur versterkt. Deze versterking bestaat voor een groot deel uit het aanleggen van nieuwe landschapselementen en kruidenrijk grasland met ruigtestroken. De gemeente verwacht dat er ongeveer 130 hectare aan compensatiemaatregelen nodig is. Dit betekent dat er ook forse maatregelen nodig zijn op de percelen van veel eigenaren in het gebied.

Nieuw leefgebied

De gemeente begint nu met het inrichten van vier percelen op eigen grond. Eén perceel ligt op de hoek van de Nieuwesteeg en Krommesteeg. Op dit perceel komen houtsingels, worden flauwe oevers aangelegd en er wordt kruidenrijk grasland ontwikkeld. De andere percelen liggen in de Doesburger Eng. Daar houden we rekening met de cultuurhistorische waarden en de Doesburgermolen. De hagen aan de rand van de Eng worden daarom niet hoger dan één meter. De percelen richten we in met strokenteelten zoals granen, voederbieten, luzerne en keverbanken. Er ontstaat zo nieuw leefgebied voor soorten zoals de steenuil, das en buizerd.

Natuurcompensatie. Foto: gemeente Ede
Natuurcompensatie. Foto: gemeente Ede

Voorbeeldpercelen

Deze gronden zijn onze voorbeeldpercelen. We laten zien wat er nodig is aan natuurcompensatie. Onze opgave is fors. Het agrarisch gebruik op veel percelen zal worden aangepast, of gaat verdwijnen en dat is geen makkelijke boodschap voor eigenaren. Tegelijkertijd zien we deze maatregelen ook als kans om een groener en gevarieerder landschap te maken. We gaan er daarom zoveel mogelijk samen met grondeigenaren en boeren invulling aan geven. Diverse eigenaren hebben al interesse getoond in samenwerking. We gaan graag in gesprek. Aldus Wethouder Jan Pieter van der Schans

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio