Traditiegetrouw op de eerste vrijdag van november is De Veiling Obdam: een ontzettend gezellige avond voor inwoners uit Obdam en omstreken, waarbij ze kunnen bieden op uiteenlopende kavels. Van abseilen vanaf de Victorkerk tot aan het startschot geven bij de wandelvierdaagse. Van een dinner show tijdens een aerial-dance-voorstelling tot VIP-plaatsen bij handbal dames 1. En van een geheel verzorgde boottocht tot aan een rondleiding door de wipwatermolen van Obdam.
Mooie producten en leuke uitjes
Naast fysieke koopjes (flessen wijn, puzzels, een barbecue, een fiets, enz.) waren er dit jaar opvallend veel activiteiten en uitjes. En daar werd flink op geboden! Vooral het abseilen vanaf de kerktoren was razend populair. Op 24 mei gaan in totaal 50 gelukkige en dappere kopers aan een touw naar beneden. Dat de uitjes zo populair zijn, komt volgens voorzitter van De Veiling – Sjors Beemsterboer – onder andere door het gemengde gezelschap.
“Na de veiling zijn er nog het hele jaar door activiteiten en uitjes waar diverse inwoners bij elkaar komen. Doordat uitjes vaak per 2 of 4 personen worden verkocht, ontstaat er een diverse groep, waardoor je tijdens zo’n uitje weer eens andere mensen ontmoet. Dat maakt het zo leuk!”
Geld voor verenigingen
Met De Veiling halen we geld op voor verschillende verenigingen uit Obdam. Dit jaar maar liefst 8 verenigingen en de 2 monumentale kerkgebouwen. Toneelvereniging Rein Genoegen, handbalvereniging Victoria-O, Huttendorp, Jeugdwerk, Sociaal-cultureel Centrum De Brink, Stichting Oud Obdam-Hensbroek, voetbalvereniging Victoria-O en gymsport Victor. En daarnaast dus ‘t Brakenkerkje en de St. Victorkerk.
Veel verenigingen aangesloten bij De Veiling Obdam
“We vinden het geweldig dat er dit jaar zoveel verenigingen zijn aangesloten bij De Veiling. Een stuk meer dan voorgaande jaren. Dat past helemaal bij ons motto, voor Obdam, door Obdam. We doen het echt samen. Dit jaar zag je – mede dankzij nieuwe verenigingen – ook veel nieuwe kopers in de zaal en unieke kavels. Dat heeft allemaal voor deze prachtige opbrengst gezorgd. En bovenal voor een geweldige avond met elkaar!”, aldus voorzitter Sjors Beemsterboer.