8.6 C
De Bilt
woensdag, 12 maart 2025

Scholen uit de Bevelanden en Tholen strijden tegen elektronisch afval!

Tien basisscholen uit de Bevelanden en Tholen doen van 24 maart tot en met 17 april mee met de E-waste Race. In de gemeente Tholen doen twee scholen mee: Koningin Julianaschool in Sint Philipsland en obs De Rieburch in Sint-Maartensdijk. De scholen gaan vier weken lang de strijd aan met elektronisch afval (ook wel e-waste). De kinderen krijgen punten voor het hergebruiken en repareren van oude apparaten en voor het inzamelen daarvan. De drie scholen met de meeste punten winnen een mooi geldbedrag.

Woont u in de buurt van een van de deelnemende scholen, dan kunt u tussen 24 maart en 17 april gemakkelijk en gratis uw elektronisch afval thuis laten ophalen door de leerlingen. Meld uw elektronisch afval online aan via www.ewasterace.nl. Elektronisch afval zijn kapotte of oude apparaten met een stekker eraan of een plek voor een batterij.

Denk hierbij aan een oud toetsenbord, kapotte waterkoker, defect mobieltje maar ook aan oude of kapotte kabels en adapters. Inktcartridges, losse batterijen en losse accu’s vallen niet onder e-waste en mogen dus niet worden ingeleverd. Kunt u zelf batterijen uit de apparaten halen? Haal deze dan voor het inleveren uit de apparaten.Als dank voor uw bijdrage in de strijd tegen e-waste ontvangt u kortingscodes voor mooie duurzame producten. Hieronder vallen de koptelefoons van Repeat en de producten van Build Your Own Robot (BYOR).

Wanneer klein elektronisch afval apart wordt ingeleverd, zorgen we ervoor dat schadelijke stoffen niet in het milieu terechtkomen en er minder grondstoffen uit de aarde hoeven te worden gehaald.

Deelnemende scholen

De scholen die in de Bevelanden en Tholen meedoen zijn: Koningin Julianaschool (Sint Philipsland), Het Samenspel (Wolphaartsdijk), De Linge (Biezelinge), ‘t Noorderlicht (Goes), De Klimroos (Krabbendijke), De Rieburch (Sint-Maartensdijk), De Bornput (Oostdijk), De Reiger (Heinkenszand), Juliana van Stolbergschool (Kapelle) en De Regenboog (Hoedekenskerke). De E-waste Race de Bevelanden en Tholen wordt mogelijk gemaakt door de Zeeuwse Reinigingsdienst en de gemeenten Borsele, Goes, Kapelle, Noord-Beveland, Reimerswaal en Tholen.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio